Çaldıran Ajans -
$ DOLAR → Alış: 3,86 / Satış: 3,87
€ EURO → Alış: 4,55 / Satış: 4,57

15 Temmuz Gecesi İmralı’da Neler Yaşandı?

15 Temmuz Gecesi İmralı’da Neler Yaşandı?
  • 10 Eylül 2016 - 15:43
  • 2.321 kez okundu

Türkiye’de 15 Temmuz gecesi yaşanan darbe sürecinde, darbecilerin PKK Lideri Abdullah Öcalan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı infaz etmeyi planladığı öne sürüldü.

Darbecilerin, 15 Temmuz gecesi İmralı Cezaevi’nde PKK Lideri Abdullah Öcalan’ı Cumhurbaşkanlığı Külliye’sinde ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı infaz etmeyi planladığı iddia edildi.

Rûdaw’dan Ayser Çınar imzasıyla yayınlanan “O gece Erdoğan ile Öcalan’ı saat 04:00’te…” başlıklı özel haberde, 15 Temmuz darbe gecesi İmralı’da neler yaşandığı, Türkiye ile PKK arasında geçmişte arabuluculuk yapan ve “Balıkçı” lakabıyla bilinen İlhami Işık, Halkların Demokratik Partisi (HDP) Sözcüsü Ayhan Bilgen ve Öcalan’ın avukatlarından Rezan Sarıca’ya soruldu…

Söz konusu iddiaların doğru olduğunu ve darbecilerin sabaha karşı 04.00 gibi İmralı’ya saldırmayı planladıklarını dile getiren İlhami Işık, Abdullah Öcalan’ı İmralı Cezaevi’nde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı ise Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde infaz edeceklerini öne sürdü.

Işık bunun yanısıra, kendisinin bildiği kadarıyla Öcalan’ın herhangi bir sağlık problemi olmadığını ve Türkiye Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın da Öcalan’ın sağlık durumun iyi olduğunu ve kaygılanacak bir durumun olmadığını söylediğini belirtti.

Konuyla ilgili Ayhan HDP Sözcüsü Ayhan Bilgen ise, İmralı Cezaevi’nde o gece yaşananlarla ilgili olarak herhangi bir bilgilerinin olmadığını, bu konuda açıklama yapması gerekenin hükümet olduğunu belirtti.

Abdullah Öcalan’ın avukatı Rezan Sarıca ise konuyla ilgili somut durumların işaret eden birçok gelişme olduğunu, ancak ne yaşandığını tam olarak bilmediklerini ifade etti.

Haberin tamamını okumak için tıklayın

Etiketler: / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ