Çaldıran Ajans -
$ DOLAR → Alış: 3,86 / Satış: 3,87
€ EURO → Alış: 4,55 / Satış: 4,57

28 Belediye Dışında Yeni Kayyum Sinyali

28 Belediye Dışında Yeni Kayyum Sinyali
  • 12 Eylül 2016 - 09:46
  • 1.462 kez okundu

Başbakan Binali Yıldırım, 24’Ü DBP’li olmak üzere 28 belediyeye kayyum atanmasıyla ilgili konuştu, kayyum atanacak belediye sayısının artabileceği sinyalini verdi. Yıldırım, “28 belediye dışında yeni görevlendirmeler olabilir” ifadesini kullandı.

 

Başbakan Binali Yıldırım, İstanbul’da kıldığı Kurban Bayramı namazı sonrası gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Yıldırım, belediyelere kayyum atanması ve Suriye’deki savaşla ilgili açıklamalarda bulundu.

Yıldırım’ın açıklamasından satır başları şöyle:

Belediyelere kayyum

“Ne yazık ki bazı belediyeler, özellikle bölücü terör örgütünün adeta lojistik merkezi haline gelmiştir. Devletin kaynaklarını, milletin vergilerini, şehrin, ilçenin, beldenin güzelleşmesi için harcayacaklarına öyle veya böyle bölücü terör örgütüne aktarmak gibi bir yasal olmayan faaliyet içine girmişlerdir.

“28 belediyenin dışında yeni görevlendirmeler olabilir. Görevden alınan belediyelerin tamamında devletin imkanları teröre kullanmıştır. Yapılan hukuki süreç sonunda ortaya çıkmıştır.

“Birilerinin Türkiye’ye demokrasi dersi vermesi kabul edilir bir şey değildir. İşlerin nasıl yapılacağı Anayasa’da açık şekilde yer almaktadır. Ülkemizdeki kanunların nasıl işleyeceğini başkalarından öğrenecek değiliz.

Suriye

“Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı olarak çağrıda bulunuyoruz. Diyoruz ki, artık yeter. 6 yıl oldu. Daha ne kadar insan ölecek. Gelin bu ateşkesi kalıcı hale getirelim ve sonunda da artık Suriye’de bütün grupların, bütün mezheplerin, bütün etnik farklılıkların temsil edeceği Suriye’nin toprak bütünlüğünü asla ıskalamayan, toprak bütünlüğünü sağlayan bir yönetim şeklini burada tesis edelim.

“Amaç DAEŞ gibi diğer benzer terör örgütlerini bölgeden uzaklaştırmak ve burayı gerçek sahiplerine teslim etmek. Dolayısıyla bir sınır güvenliğimiz yüzde 100 emniyet altına alınacak, iki vatandaşlarımızın canına ve malına yönelik her türlü tehdit tamamıyla ortadan kaldırılacak. Bunlar yüzde 100 sağlanıncaya kadar ve bölge tüm terör örgütlerinden temizleninceye kadar Özgür Suriye Ordusu’na yaptığımız bu destek ve bölgeyi terörden temizleme faaliyete devam edecek.”

İMC

Etiketler: / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ