Çaldıran Ajans -
$ DOLAR → Alış: 3,84 / Satış: 3,85
€ EURO → Alış: 4,51 / Satış: 4,52

Trump’ın Danışmanı: Bağımsız Kürdistan’ı Göreceğiz

Trump’ın Danışmanı: Bağımsız Kürdistan’ı Göreceğiz
  • 23 Kasım 2016 - 00:53
  • 2.181 kez okundu

ABD’nin yeni Başkanı Donald Trump’ın Ulusal Güvenlik Danışmanı General Mike Flynn, gündem yaratacak açıklamalarda bulundu.

 

Kurdistan TV’ye konuşan Fynn, Trump’ın Kürtlere büyük önem verdiğini ve önümüzdeki dönemde destek noktasında yeni gelişmeler kaydedileceğini söyledi. Fynn, gelecekte bir bağımsız Kürdistan devletinin kurulabileceğini söyledi.

Flynn, Trump’ın Kürdistan ve Peşmergeye dair görüşlerinin ne olduğuyla ilgili bir soru üzerine şunları söyledi: “Bu soru beni mutlu etti. Peşmerge en kahramanca mücadeleyi veren güçlerdendir. Peşmergeyle birlikte yürüttüğüm çalışmalar, bana Peşmergenin, çok yetenekli bir yönetime ve önemli bir örgütlenme yapısına sahip olduğunu gösterdi. IŞİD’in tamamen yok edilmesi için ABD’nin daha fazla yardımına ihtiyaçları var. Peşmerge genelde bütün Orta Doğu coğrafyasında özelde ise Irak’ta çok gururlu bir sorumluluğu yerine getiriyor. Peşmergenin, ABD tarafından daha fazla desteklendiğini görmeyi çok isterim. Aynı zamanda Kürdistan’ın da bölgedeki önemli konumu ve istikrarı sağlaması beni çok mutlu ediyor.”

Flynn, “Bana göre Kürtler, bu güne kadar rastladığım en kahraman topluluklardandır” ifadesini kullandı. Kurulacak bağımsız Kürdistan devletine ABD ve koalisyon ülkelerinin destek vermesinin önemli olduğunu vurgulayan Flynn şöyle konuştu: “Bana göre yeni bir Orta Doğu şekillenecek ve Irak ile Suriye bütünlüğünü koruyamayıp dağılacak. Orta Doğu’da üç veya dört yeni devletin doğacağı kanaatindeyim ve gelecekte bir bağımsız Kürdistan’ı göreceğimizi söyleyebiliriz.”

K24

Etiketler: / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ