Çaldıran Ajans -
$ DOLAR → Alış: 3,82 / Satış: 3,84
€ EURO → Alış: 4,51 / Satış: 4,53

‘850 Bin Taşeron İşçisine Kadro Verilecek’

‘850 Bin Taşeron İşçisine Kadro Verilecek’
  • 05 Aralık 2017 - 13:40
  • 870 kez okundu

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, 850 bin taşeron işçinin, çalıştıkları yerde kadro alacaklarını duyurdu. Erdoğan, 23 bin mevsimlik işçinin 5.5 ay olan çalışma sürelerinin de 9.5 aya çıkartılacağını açıkladı. Çalışma Bakanı Julide Sarıeroğlu ise işçilerin süreli değil, sürekli kadroya alınacakları bilgisini paylaştı.

Cumhurbaşkan Tayyip Erdoğan, taşeron işçilerle ilgili hayata geçirilecek düzenleme hakkında açıklamalarda bulundu. Taşeron işçilerin çalıştıkları yerde kadro alacakları bilgisini paylaşan Erdoğan, 4C statüsünde çalışanların da 4B kadrosuna alınacağını duyurdu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yapılacak düzenlemeye ilişkin şunları söyledi:

“Yaklaşık 900 bin çalışanlarımızı ilgilendiren, taşeron işçilerimizle ilgili düzenlemeye değinmek istiyorum. Kamudaki 450 bin ile belediyeler ve il özel idarelerdeki 400 bin işçimiz, çalıştıkları yerlerdeki iktisadi teşebbüslerinde istihdam edilecekler.

23 bin mevsimlik işçilerin halen en fazla 5 ay 29 gün olan çalışma süreleri de 9 ay 29 gün’e kadar çıkartılabilecek.

Yine kamuda 4C statüsünde çalışan kardeşlerimiz de 4B kadrosuna alınıyor. Böylece kamuoyumuzda uzun zamandır tartışılan bu meseleyi çözmüş oluyoruz. Bu arada komisyonlar, taşeronlar ortadan kalkıyor. Belediyelerde de iktisadi teşekküllerinin görevlisi olarak devam ediyor.”(DUVAR)

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ