Çaldıran Ajans -
$ DOLAR → Alış: 3,86 / Satış: 3,87
€ EURO → Alış: 4,55 / Satış: 4,57

Abadi ile Haşdi Şabi Arasındaki Gerilim Büyüyor

Abadi ile Haşdi Şabi Arasındaki Gerilim Büyüyor
  • 09 Kasım 2017 - 12:49
  • 1.136 kez okundu
Irak Başbakanı Haydar İbadi Haşdi Şabi rüşvet ve yolsuzluk olaylarına karıştıklarını söyledi.

Irak Başbakanı Haydar Abadi ile İran destekli paramiliter örgüt Haşdi Şabi arasındaki gerilim büyüyor. Haşdi Şabi’nin seçimlere katılamayacağını savunan Abadi, şimdi de Haşdi Şabi bünyesinde yer alan gruplar içinde büyük yolsuzlukların yapıldığını söyledi.

Irak Başbakanı Haydar Abadi, Bağdat’ta düzenlediği basın toplantısında, Haşdi Şabi milislerine verilen maaşların seçim kampanyası için harcandığını belirtti.

Haşdi Şabi içerisinde olmayan bazı grupların adının da olduğunu ifade eden Abadi, “Haşdi Şabi bünyesinde yer alan gruplar içerisinde büyük yolsuzluklar yapılıyor. Haşdi Şabi milislerinin maaşlarının bir bölümü seçim kampanyaları için harcanıyor. Aynı zamanda silahlı gruplar içerisinde gerçek olmayan birçok hayali isim var” diye konuştu.

Irak Başbakanı Haydar Abadi, Irak anayasasının askeri kişi ve grupların seçimlere katılmasına izin vermemesi gerekçesiyle Haşdi Şabi’nin seçimlere katılamayacağını dile getiriyordu. Fakat Abadi, Haşdi Şabi liderlerinin seçimlere katılmasını engellemede başarılı olamadı.

K24

Etiketler: / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ