Çaldıran Ajans -
$ DOLAR → Alış: 3,83 / Satış: 3,84
€ EURO → Alış: 4,51 / Satış: 4,52

ABD’den Kayyum Açıklaması

ABD’den Kayyum Açıklaması
  • 11 Eylül 2016 - 15:38
  • 4.912 kez okundu
ABD’nin Ankara Büyükelçiliği tarafından bugün gerçekleşen kayyum atamalarıyla ilgili bir açıklama yayınlandı.

Ankara’nın bazı belediyelere kayyum atamasıyla ilgili olarak yaşanan çatışma haberlerinden endişe duyulduğu dile getirilen açıklamada, ABD’nin Türkiye’nin kendini savunma hakkını desteklediği dile getirildi.

“Türkiye’nin Güneydoğu’sunda Bugün Gerçekleşen Olaylarla İlgili Açıklama” başlığıyla duyurulan ve kayyum atamalarının geçici olmasının ümit edildiği açıklamanın tam metni şu şekilde:

“Hükümetin bazı seçilmiş yerel yetkilileri terörizmi destekledikleri iddiasıyla görevden alma ve yerlerine kayyum atama kararını takiben Türkiye’nin güneydoğu’sundaki çatışma haberlerinden endişe duyuyoruz.

Amerika Birleşik Devletleri terörizmi lanetlemekte ve Türkiye’nin kendisini savunma hakkını desteklemektedir. Türk mercileri bazı yerel yetkililerin terörist gruplara katıldığı veya maddi destek sağladıkları yönündeki iddiaları araştırırken hukuki süreç ve Türk Anayasası’nda saklı olduğu şekilde barışçıl politik ifade hakkını da içermek üzere, kişisel haklara saygının önemine işaret ederiz. Kayyum atamalarının geçici olacağını ve vatandaşların yakında Türk yasasına uygun bir şekilde yeni yerel yetkililer seçmelerine izin verileceğini ümit ediyoruz.”

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ