Çaldıran Ajans -
$ DOLAR → Alış: 3,84 / Satış: 3,85
€ EURO → Alış: 4,51 / Satış: 4,52

ABD’den PKK’ye Çağrı

ABD’den PKK’ye Çağrı
  • 31 Mayıs 2016 - 17:00
  • 4.348 kez okundu

Kadınları Zirvesine katılmak üzere Urfa’ya gelen ABD’nin Ankara Büyükelçisi John Bass, Güneydoğu’da yaşanan çatışma ortamına değinerek, barış müzakerelerinin devam edebilmesi için PKK’nin silah bırakması gerektiğini yinelediklerini belirtti.

Güneydoğu’daki çatışmaların çok uzun bir süredir devam ettiğini belirten Bass, çatışmaların durması gerektiğini ve bunun içinde en önemli adımın PKK’nin silah bırakması olduğunu söyledi.

Bass “Gelecekte herkesin huzur içinde yaşayabileceği bir ortam oluşturmak ve bir müzakere masasına oturup sonuca varmak için PKK’ye silahlarını bırakmaları için çağrı yapmaya devam ediyoruz” dedi.

Askerin YPG arması takması ABD’nin politikası değildir

Batı Kürdistan’da YPG’yle birlikte IŞİD’e karşı mücadele eden ABD’li askerin YPG arması takmasının politikalarıyla ilgili olmadığını belirten Bass, “YPG’ye danışmanlık yapan ve YPG armaları takan askerlerimizle alakalı son birkaç gündür çok şeyin konuşulduğunu biliyorum. Bu Pentagon sözcüsünün de belirttiği gibi kişisel hareketler, izin alınmadan yapılan hareketlerdir ve düzeltilmişlerdir. IŞİD’e karşı yürütülen savaşta bu ABD’nin bir politikasını yansıtmamaktadır, politika seçimi değildir.” şeklinde konuştu.

Etiketler: / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ