Çaldıran Ajans -
$ DOLAR → Alış: 3,86 / Satış: 3,87
€ EURO → Alış: 4,55 / Satış: 4,57

ABD’li Başmüsteşar Erciş’i Ziyaret Etti

ABD’li Başmüsteşar Erciş’i Ziyaret Etti
  • 02 Mayıs 2016 - 00:43
  • 361 kez okundu

ABD Ankara Büyükelçiliği Başmüsteşarı Lawrence Mandel, Amerika’daki ünlü Chobani yoğurtlarının üreticisi Hamdi Ulukaya’nın Erdîş’teki (Erciş) tarım işletmesini ziyaret etti.

ERCİŞ  – Şirketinin yüzde 10 hissesini işçilerine dağıtan ABD’nin en büyük yoğurt üreticisi Chobani’nin sahibi Hamdi Ulukaya’nın Van Erciş’teki (Erciş) tarım işletmesi ABD Ankara Büyükelçiliği Başmüsteşarı Lawrence Mandel tarafından ziyaret edildi. Zilan deresi İşbaşı Mahallesi Altındere bölgesinde bulunan tesise giden Mandel ve eşini, Ulukaya’nın kardeşi Mahmut Ulukaya karşıladı. Zilan’ın doğal güzelliğine hayran kalan Mandel, herkesin ve herkesimin Zilan’ı görmesi gerektiğini söyledi. Tesislerde inceleme yapan Mandel, tercüman aracılığı ile yetkililerden tesis hakkında bilgi aldı.

Daha sonra kendisine ikram edilen kahveyi içen Mandel, tesisten ayrıldı. Ziyaretin kendilerini çok memnun ettiğini belirten Mahmut Ulukaya, başmüsteşarın ziyaretinin işverene verilen kıymetin göstergesi olduğunu söyledi. Ulukaya, Wan’da yabancı şirketlerle daha büyük tarım işletmelerini hizmete sokacaklarını ve büyük üretimler gerçekleştireceklerini de söyledi.

(DİHA)

Etiketler: / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ