Çaldıran Ajans -
$ DOLAR → Alış: 3,66 / Satış: 3,67
€ EURO → Alış: 4,32 / Satış: 4,34

Adalet Yürüyüşü 20. Gününde

Adalet Yürüyüşü 20. Gününde
  • 04 Temmuz 2017 - 08:35
  • 278 kez okundu

“İstanbul’a yaklaştıkça bazı provokasyonlar olacak diye duyumlar alıyoruz”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun öncülüğünde, partinin İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu’nun tutuklanması sonrası başlatılan “Adalet Yürüyüşü” 20 gününde. 420 kilometrelik yürüyüşte şimdiye kadar yaklaşık 325 kilometre yol katedildi. Yürüyüşe katılan HDP,  dev Türk bayrağı ile karşılandı. HDP heyeti, kısa bir süre Kılıçdaroğlu ile birlikte yürüdü.

Yürüyüş öncesi açıklamalarda bulunan Kılıçdaroğlu, kortejin zaman zaman “protesto” edildiğini hatırlatarak şunları kaydetti:

“İstanbul’a yaklaştıkça bazı provokasyonlar olacak diye duyumlar alıyoruz. O yüzden bize katılan herkese söylüyoruz; nasıl bir provokasyon olursa olsun sadece alkışlayın. Biz bir dava için, biz bir huzur için yürüyoruz. Dolayısıyla bize taş da atılsa gül kabul ediyoruz. Bize küfür de edilse, iyi sözlerle karşılık veriyoruz. Hep beraber idealimiz için, çocuklarımız için, adalet için yürüyeceğiz. Hepinize şükran borçluyum.”

Kılıçdaroğlu ayrıca, Diyarbakır’ın Lice ilçesinde öldürülen AKP İlçe Başkan Yardımcısı Orhan Mercan ile Van’ın Özalp ilçesinde öldürülen AKP İlçe Başkan Yardımcısı Aydın Ahi’nin ailesine baş sağlığı dileklerini iletti.

T24

Etiketler: / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ