Çaldıran Ajans -
$ DOLAR → Alış: 3,66 / Satış: 3,67
€ EURO → Alış: 4,32 / Satış: 4,34

Adalet Yürüyüşünün 10. Gününde Kılıçdaroğlu’ndan Bozkurt İşareti

Adalet Yürüyüşünün 10. Gününde Kılıçdaroğlu’ndan Bozkurt İşareti
  • 24 Haziran 2017 - 14:53
  • 1.320 kez okundu

CHP’nin Ankara’dan başlattığı Adalet Yürüyüşü 10. gününde. CHP lideri Kılıçdaroğlu’na bugün avukatlar eşlik ediyor. Kılıçdaroğlu’na yoldan geçen araçlardan da destek geliyor.

BOLU – CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun başlattığı Ankara’dan İstanbul’a başlattığı Adalet Yürüyüşü 10. güne girdi. Kılıçdaroğlu, Bolu yakınlarında bulunan Köroğlu Dinlenme Tesislerinde, yola çıkmadan önce kısa bir açıklama yaptı. Bayramı kutlayan Kılıçdaroğlu, “Adalet Yürüyüşü bayrama daha büyük anlam biçiyor. Gerginliklerden kurtulacağımız bir Türkiye diliyorum” dedi.

Mısır’daki siyasi idamlara değinen Kılıçdaroğlu, bundan büyük üzüntü duyduğunu belirterek, “Siyasi idamlar topluma fayda getirmez. Türkiye bunun acısını çok çekti. Bunun topluma fayda getirmeyeceğini görmek istiyorsanız dönün Türkiye tarihine bakın” dedi.

AVUKATLAR CÜPPELERİYLE YÜRÜYÜŞTE

Yürüyüşün bugünkü ayağına İstanbul ve Ankara Barosu’ndan avukatlar cüppeleriyle katıldı. Yürüyüşün 10. Gününde yaklaşık 20 km yol katedilmesi bekleniyor. Geleneksel kıyafetleriyle Tokat Derneği’nden gelen kadınlar da yürüyüşe katıldı.

Kılıçdaroğlu yoldan geçenlerce alkışlanırken, bir araçtan kendisine yapılan bozkurt işaretine kendisi de aynı şekilde yanıt verdi. (DUVAR)

Etiketler: / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ