Çaldıran Ajans -
$ DOLAR → Alış: 3,86 / Satış: 3,87
€ EURO → Alış: 4,55 / Satış: 4,57

Adem Geveri: Türkiye’de Faşizm AKP Eliyle Tırmandırılıyor

Adem Geveri: Türkiye’de Faşizm AKP Eliyle Tırmandırılıyor
  • 17 Eylül 2016 - 16:44
  • 806 kez okundu

Van’ın Erciş  ilçesinde 25 Eylül tarihinde yapılanacak olan HDP Erciş İlçe 2. Olağan üstü kongresi öncesi düzenlenen halk toplantısında konuşan HDP Van milletvekili Adem Geverî, diktatör politikalarına karşı halkların birlik olmasından başka şansı olmadığını ifade etti.

 

Van’ın Erciş ilçesinde HDP 2. Olağan kongresi için hazırlık ve öneri çalışmalarını sürdürüyor. Kongreye ilişkin HDP Erciş İlçe binasında görüş ve önerilerin dinlendiği halk toplantısı gerçekleştirildi.

Van’ın Erciş  ilçesinde  HDP 2. Olağan kongresi için hazırlık ve öneri çalışmalarını sürdürüyor. Kongreye ilişkin HDP Erciş İlçe binasında  görüş ve önerilerin dinlendiği halk toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya  HDP Van Milletvekili Adem Geveri, HDP PM üyesi Özgür Zeydanoğlu, HDP Van İl Eşbaşkan yardımcısı Yunus Parim, Kongre komisyon sözcüsü Mehmet Şirin Yıldız, DBP Erciş İlçe Eşbaşkanı Mustafa sağlam, ilçede bulunan çeşitli STK temsilcilileri ile birlikte çok sayıda yurttaş katıldı. Demokrasi ve özgürlük mücadelesinde yaşamlarını yitirenlerin anısına yapılan bir dakikalık saygı duruşunun ardından yapılan konuşmalarda, yaşanan süreçteki Kürt tahammülsüzlüğüne dikkat çekilerek, AKP’nin politikalarına karşı halkların birlik olma çağrısı yapıldı.

‘Gün birlik olma günüdür’

AKP’nin başlattığı savaş politikaları sonucu Türkiye’de faşizmin tırmandığını ifade eden Adem Gever’i ” Kayyum atamaları, öğretmenleri görevden uzaklaştırılmaları aynı zamanda Sinop’ta Kürtlere yönelik gelişen saldırılar, faşizmin nasıl tırmandırıldığının açık göstergesidir. Bu da şunu gösteriyor, AKP’nin yanlış politikaları  bu ülkede halkları karşı karşıya getiriyor.Tarih boyunca Kürt halkına karşı sürekli hukuksuzluklar gelişmiştir. Akla alınmaz insanlık dışı uygulamalar oldu. Köy yakmaları, işkenceler ve faili meçhuller. Bütün bu insanlık dışı uygulamalara rağmen Kürt halkı geri adım atmadı. Bu günden sonra da atmayacak. AKP’nin talimatı ile yapılan saldırılar sadece Kürtlere yönelik gelişen saldırılar değil. Aynı zamanda Türkiye demokrasisine yönelikte gelişen bir saldırıdır. Bu saldırılara ve hukuksuzluklara karşı bütün Türkiye halklarının birlikte hareket etmesi gerekmektedir” dedi.

Kaynak: Vanaktüel

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. firat dedi ki:

    İrk mesep ayirt etmek sizin bende bir t.c vatandasiyim bence istenilen yonetimi saglasaniz insanlar para kazanmak icin yasa disi isler yapmaz az vergi alin ekme 25 krs yapin emeklilik yasini 40 yasa indirin bunlar olursa bence sucluluk azalir sahsen iyi maas almalarina ragmen televizyonda gorduyum kadariyla bazi trafik polisleri bile rusvet yiyiyo hayirdir yani suc olan seyleride isterseniz birlikte isliyek kib.

YORUM YAZ