Çaldıran Ajans -
$ DOLAR → Alış: 3,82 / Satış: 3,84
€ EURO → Alış: 4,51 / Satış: 4,53

Ahmet Türk’ten Sert Açıklama

Ahmet Türk’ten Sert Açıklama
  • 17 Kasım 2016 - 12:38
  • 14.001 kez okundu

Mardin Büyükşehir Belediye Eş Başkanı Ahmet Türk, bu sabah İçişleri Bakanlığının kararı ile görevinden alınırken, yerine Mardin Valisi Mustafa Yaman, kayyum olarak atandı.

 

Mardin Büyükşehir Belediye Eş Başkanı Ahmet Türk,  bu sabah İçişleri Bakanlığının kararı ile görevinden alınırken, yerine Mardin Valisi Mustafa Yaman, kayyum olarak atandı. Sabah saatlerinden itibaren Mardin Büyükşehir Belediyesi binasını zırhlı araçlarla abluka altına alan polis binaya giriş çıkışları da yasakladı. Görevden alınmasının ardından ANF’ye konuşan Ahmet Türk, AKP ve saray iktidarının şok etkisi yaratarak herkesi sindirmek istediğini ancak başaramayacağını söyledi.

Türk devletinin 12 Eylül ve ’90’lı yıllarda da benzer bir saldırı ve faşizm uyguladığını hatırlatan Türk, “Başaramazlar, bizi asla sindiremezler, o gün nasıl boyun eğmediysek bugünde eğmeyeceğiz” dedi.

 

‘NE PAHASINA OLURSA OLSUN DİRENECEĞİZ’

 

AKP ve Saray’ın toplumda şok etkisi yaratarak halkı sindirmeye çalıştığına da dikkat çeken Türk, şöyle devam etti. “Bu tür şok saldırılar ve baskılarla toplumu sindirmek istiyorlar, ancak Kürt halkı bu tür saldırılara cevap verecek ve boşa çıkartacak örgütlülüktedir”

Ağır bir baskı ve saldırı süreci ile karşı karşıya olduklarını vurgulayan Türk,  her ne pahasına olursa olsun mücadeleye devam edeceklerini  ve dreneceklerini sözlerine ekledi.

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. muhlis sediroğlu dedi ki:

    Değerli yorumcumuz, her görüşe eşit mesafede durmakla birlikte; hakaret, küfür, aşağılama vb. içeren, toplumsal hassasiyetleri zedeleyici nitelikteki yorumları yayınlayamıyoruz. Genel geçer ahlaki kriterlere uygun olarak yeniden yorum yazmanızı diler, ilginize teşekkür ederiz

YORUM YAZ