Çaldıran Ajans -
$ DOLAR → Alış: 3,82 / Satış: 3,84
€ EURO → Alış: 4,51 / Satış: 4,53

AKP Van İl Başkanı Zahir Soğanda’dan İstifa Açıklaması

AKP Van İl Başkanı Zahir Soğanda’dan İstifa Açıklaması
  • 20 Kasım 2017 - 19:26
  • 1.150 kez okundu

Bir hafta önce görevinden alındığına dair haberleri basına düşen AKP Van İl Başkanı Zahir Soğanda bugün yaptığı basın açıklaması ile istifa ettiğini duyurdu.

VAN – AKP Van İl Başkanı Zahir Soğanda’nın istifaya ilişkin basın açıklaması şöyle:”

“Son olarak Sayın Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan görevlendirmeyle 04.07.2014 tarihinde, daha sonra 5. Olağan İl Kongresi seçimi ile beraber 3,5 yıldır AK Parti Van İl Başkanlığı görevini yürütmekteyim.

Partimdeki bütün görevlerim ve İl Başkanlığı görevim sırasında partimin ilkeleri çerçevesinde dava bilinciyle hareket ettim. Bütün çalışmalarımı Allah rızasını gözeterek, Van’ımızın, ülkemizin, partimin ve bütün mazlum halkların selameti için dava arkadaşlarımla birlikte sürdürdük. Bundan sonra da görevim ne olursa olsun bu bilinçle çalışmalarımı sürdüreceğim.

Bütün görevlerin bir sonu olduğu gibi il başkanlığı görevinin de nihayet bulacağı muhakkaktır. 2019 yılının ilimiz, partimiz ve ülkemiz için önemli olduğunun bilincindeyim. Bu bilinçle hareket etmek durumundayız. Genel Merkezimizle yaptığımız istişare neticesinde önümüzdeki kongrede il başkanı adayı olmamam gerektiği kanaati hasıl olmuştur. Sayın Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımızın ve Genel Merkezimizin tavsiyeleri üzerine bugünden itibaren AK Parti Van İl Başkanlığı görevinden istifa ediyorum.

Öncelikle bu süreçte her zaman yanımızda olan Liderimiz Genel Başkanınız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Sayın Başbakanımıza, Genel Merkez Teşkilat Başkanıma, Genel Başkan Yardımcılarına, Genel Merkez Yöneticilerine, Bölge ve İl Koordinatörlerine ve Van Milletvekillerine teşekkür ediyorum.

İl Başkanlığı süresince benimle birlikte gecesini gündüzüne katarak olağanüstü bir çabayla hareket eden bütün dava arkadaşlarıma, il başkan yardımcılarıma, il yönetin kurulu üyelerime, il disiplin ve hakem kurulu üyelerime, il kadın kolları başkan ve yönetimine, il gençlik kolları başkan ve yönetimine, ilçe başkanlarıma, ilçe yönetimlerine, ilçe kadın kolları başkan ve yönetimlerine, ilçe gençlik kolları başkan ve yönetimlerine, mahalle başkan yönetimlerine, sandık yönetimi ve üyelerine, sandık müşahitlerine, bütün AK Parti üyelerine, belediye başkanlarına, meclis üyelerine, önceki yöneticilerimizin tümüne, davamıza gönül vermiş bütün Vanlı hemşerilerime, bizi yalnız bırakmayan bütün dostlarımıza, özellikle eşim, çocuklarım ve aileme, parti çalışanlarına teşekkür ediyorum. Ayrıca; ilimizin kalkınmasına, gelişmesine, ülkemizin birlik ve beraberliğine katkı sunan STK ve kanaat önderlerine, ilimizin kurum ve kuruluşlarına, basın mensuplarına teşekkür ederim.

Bundan sonra görev yapacak olan partimin il başkanı, ilçe başkanları ve bütün parti yöneticilerinin yanında olacağımı, partimin, ilimin, ülkemin geleceği için katkı sunacağımı belirtmek isterim. Bütün Van kamuoyuna ve ak parti camiasına saygıyla arz ederim.”

 

 

Etiketler: / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ