Çaldıran Ajans -
$ DOLAR → Alış: 3,66 / Satış: 3,67
€ EURO → Alış: 4,32 / Satış: 4,34

AKP’li Özdağ, Hatun Tuğluk’un Cenazesine Saldırıyı Yazdı

AKP’li Özdağ, Hatun Tuğluk’un Cenazesine Saldırıyı Yazdı
  • 24 Eylül 2017 - 15:54
  • 1.253 kez okundu

AK Parti’nin ülkücü kökenli milletvekillerinden Selçuk Özdağ, bugün bir internet sitesinde yer alan yazısında, Aysel Tuğluk’un annesi Hatun Tuğluk’un cenazesine yapılan saldırıyı eleştirdi. Özdağ, “Nefret dili er geç döner sahibini vurur” uyarısında bulundu.

HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Aysel Tuğluk’un annesi Hatun Tuğluk’un Ankara İncek’te defnedilmesini engelleyerek, saldırıda bulunanlara yönelik eleştiriler sürüyor. Son olarak AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, cenazeye yapılan saldırı için “Aynı şeyin annenize, babanıza yapıldığını düşünün. İnsan her acıya dayanır ama bir avuç toprağı bile çok gören bir zihniyete katlanamaz. İşte insanları böyle böyle yabancılaştırıyoruz” dedi.

Selçuk Özdağ’ın ‘enpolitik’ adlı internet sitesinde yayınlanan ‘Ölüye Saygısızlık’ başlık yazısının özeti şöyle:

“Bizim medeniyetimiz acılara saygılı olmayı emreder. Anadolu’da komşu bir evde cenaze varken yüksek kahkaha bile atılmaz. Acılar da sevinçler de paylaşılır.

Aysel Tuğluk’un annesinin cenazesinde yapılanlar utanç vericidir. Bu nasıl bir insanlıktır ki bir ölüye bile tahammül edemiyor?

Tuğluk’un siyasi görüşlerine, duruşuna üslubunuza katılmayabilirsiniz. Zaten katılmadığımız için farklı yerlerde siyaset yapıyoruz.

Lakin farklı düşünmek, farklı inanmak başkasının acısına kezzap dökme hakkı vermez.

Aynı şeyin annenize, babanıza yapıldığını düşünün. İnsan her acıya dayanır ama bir avuç toprağı bile çok gören bir zihniyete katlanamaz.

İşte insanları böyle böyle yabancılaştırıyoruz.

Böyle böyle kamplara ayrılıyoruz.

Ölüye saygısızlık eden diriye saygı duyar mı?

…Tuğluk ile düşüncelerimiz hiç uyuşmadı, yaptığı siyaseti, karıştığı olayları hiç tasvip etmedim. Ama ona yapılan kendime yapılmış gibi rahatsız oldum. Düşüncelerimiz farklı olabilir nihayetinde hepimiz insanız.

….Bir insan olarak Tuğluk’un acısını paylaşıyorum. Bu olay siyasette kullanılan dilin ne kadar önemli olduğunu göstermiştir. Kullandığımız dil kamplaştırmamalı, insanları karşı karşıya getirmemeli. Ayrıştırarak kazanan aslında kaybeder. Nefret dili döner er geç sahibini vurur. Peygamberimiz Müslim gayri Müslim ayırımı yapmadan herkesin cenazesinin önünde kalkmış, insanların acısına saygı göstermişti. Sahi biz kimin ümmetiyiz Allah aşkına?”(DUVAR )

Etiketler: / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ