Çaldıran Ajans -
$ DOLAR → Alış: 3,66 / Satış: 3,67
€ EURO → Alış: 4,32 / Satış: 4,34

AKP’li Özgökçe, Yolsuzluk Nedeniyle Hakkında Mahkemeye Zorla Getirme Kararı

AKP’li Özgökçe, Yolsuzluk Nedeniyle Hakkında Mahkemeye Zorla Getirme Kararı
  • 15 Haziran 2017 - 23:58
  • 2.393 kez okundu

Gazeteci Oktay Candemir ve Mehmet Dursun hakkında geçen yıl yaptıkları ‘Tuşba Belediyesinde 40 trilyonluk yolsuzluk’ haberi üzerine Belediye Başkanı Fevzi Özgökçe’nin ‘Hakaret ve iftira’ suçlamasıyla açtığı davanın ilk duruşmasında mahkeme yolsuzluk iddialarının araştırılmasına ve Fevzi Özgökçe’nin zorla duruşmaya getirilmesine karar verdi.

VAN – Gazeteci Oktay Candemir ve Mehmet Dursun’un geçen yıl yaptıkları ‘Tuşba Belediyesinde 40 trilyonluk yolsuzluk iddiası’ haberinin ardından Tuşba Belediye Başkanı Fevzi Özgökçe’nin ‘Hakaret ve iftira’ suçlamasıyla açtığı davanın ilk duruşması Van 4. Asliye Ceza Mahkemesinde görüldü.

Candemir ve Dursun mahkemede haberin doğru olduğunu ve yapılan haberin kamu yararına olduğunu belirterek suçlamaları reddederek, yolsuzluk iddialarının araştırılmasını talep etti.

Candemir  ve Dursun’un Avukatı Bayram Kaval ise,  yolsuzluk iddialarının araştırılmadan yapılan ‘Hakaret ve iftira’ suçlamasının yersiz olduğunu, “ Tuşba Belediye Başkanı Fevzi Özgökçe haberin ardından Candemir’e yönelik basın yayın yoluyla hakaretlerde bulunmuş, tehdit etmiştir. Bunun üzerine yaptığımız şikayeti bir yıldır değerlendirmeyen Cumhuriyet Savcılığı Özgökçe’nin şikayeti üzerine hemen iddianame hazırlaması ile tarafsızlığını yitirmiştir. Kendisine hakaret edildiğini ve iftira atıldığını söyleyen Özgökçe’nin de duruşmaya getirilmesini talep ediyorum.” Diye konuştu.

Özgökçe’nin Avukatının yaptığı ‘ İftira belediyemize atılmıştır, bu yüzden Belediye Başkanının getirilmesi talebinin reddedilmesini istiyorum’ şeklinde ki talebine ise Mahkeme Başkanı, “ Belediyeye iftira atılmaz, şahsa iftira atılır’ diyerek reddetti.

Mahkeme söz konusu yolsuzluk iddialarının araştırılması için Cumhuriyet Savcılığına yazı yazılmasına, Tuşba Belediye Başkanı Fevzi Özgökçe’nin önümüzde ki duruşmaya zorla getirilmesine karar vererek duruşmayı 19 Eylül 2017 tarihine erteledi.

7 Temmuz 2017 tarihinde yayınlanan ‘Tuşba Belediyesinde 40 trilyonluk yolsuzluk’ haberinin ardından Belediye Meclisinde yaptığı konuşmada iddiaları doğrulayan ancak bazı memurların kendi imzasını taklit ederek yolsuzluk yaptığını ve konuyu yargıya taşıdıklarını söyleyerek haberi doğrulamıştı. (Kaynak: Van Haberdar)

Etiketler: / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ