Çaldıran Ajans -
$ DOLAR → Alış: 3,96 / Satış: 3,97
€ EURO → Alış: 4,65 / Satış: 4,67

AKP’nin Hedef Aldığı Belediyeden Halkın Yüzde 91’i Memnun

AKP’nin Hedef Aldığı Belediyeden Halkın Yüzde 91’i Memnun
  • 15 Temmuz 2016 - 13:43
  • 1.621 kez okundu

Sabah Gazetesi’nin hedef gösterdiği Giyadîn Belediyesi, sosyal etkinlik, kültürel, imar, yol ve asfaltlama çalışmaları ile köy görünümündeki ilçeyi yaşanabilir modern bir kente dönüştürdü. Belediye Meclis Üyesi Selim Ergül, AKP’nin seçimlerde yapamadığını hile ve yalanlarla yapmaya çalıştığına değindi.

AKP’nın havuz medyasından olan Sabah Gazetesi’nin, “Diyadin Belediyesi PKK lojistik üssü” manşetiyle hedef gösterdiği Agirî’nin DBP’li Giyadin (Diyadin) Belediyesi’nin yaptığı hizmetler, halk belediyeciliği yaptığı için hedef aldığını adeta özetliyor. Sosyal etkinlik alanlarından, kültürel çalışmalara, imar alanından yol, asfalt çalışmalarına kadar ilçeye adeta çağ atlatan belediye, köy görünümündeki ilçeyi kısa zaman yaşanabilir modern bir kente dönüştürdü.

İlçe DBP ile yaşanılabilir bir yere dönüştü

Atatürk, Fatih ve Göl mahallelerine park yapan, Fatih Mahallesi’nde 2 ayrı bölgeyi yeşil alana çeviren belediye, ilçeye diktiği binlerce ağaç ile ilçe sakinlerinin ve ilçenin nefes almasını sağladı. Trafiğe kapatılarak baştan sona yeninden yapılan İnönü Caddesi ile ilçe modern bir görünüm kazanırken, ilçenin tüm mahallelerinde kilometrelerce asfalt ve parke çalışmaları yapıldı. İlçenin en büyük sorunlarından olan su sorunu ise yapılan 2 büyük su deposu ile tamamen çözülmüş oldu.

Kadınlar için sosyal yaşam alanı

Kente kazandırılan sosyal yaşam alanlarının yanı sıra kültürel ve eğitim çalışmalarına da önem veren belediyenin yaptığı Ebru Yalçın Kütüphanesi her gün yüzlerce öğrenciye ev sahipliği yaparak, rahat bir ortamda çalışma imkanı sağlıyor. Belediye bünyesinde açılan Toplumsal Destek ve Entegrasyon Merkezi’nde kadınlar hem sosyal hem de ekonomik yaşama kazandırıldı.

Yapılan minibüs garajı, taksi durakları ve otoparklar ile ilçenin araç ve park sorunlarını gideren belediye, ilçenin en büyük sorunlarından biri olan otogar yapım ihalesini bir hafta sonra yapacak.

Halkın yüzde 91’i memnun

Siyasal ve Sosyal Araştırmalar Merkezi’nin (SAMER) 2015 Mart ayında belediye sınırları içerisinde bin hane ile yüz yüze yaptığı araştırmanın sonuçları ise belediyenin halk nezdindeki yerini açıkça ortaya koyuyor. Araştırma sonucunda yayımlanan verilere göre; halkın yüzde 91,3’ü belediyeden memnun.

Müfettişler teşekkür edip gitti

Belediyelere kayyum tartışmalarının yaşandığı son bir yıl içerisinde defalarca belediyeye gelerek incelemelerde bulunan müfettişler ise yapılan hizmetlerden ve evrakların eksiksiz bir şekilde hazırlanmasından dolayı belediyeye teşekkür ederek ayrılmak ayrıldı.

‘Belediye halkın iradesidir, halk sahip çıkacak’

AKP yandaşı basında yer alana haberlere tepki göstererek, haberlerde yer alana iddiaların tamamının yalan olduğunu dile getiren Belediye Meclis Üyesi Selim Ergül, yalan haberler ile belediyenin yıpratılmaya çalıştığına dikkat çekti. Belediyenin kayyum atamasına elverişli hale getirilmeye çalışıldığına vurgu yapan Ergül, AKP’nin seçimler ile yapamadığını hile ve yalanlar ile yapmaya çalıştığını söyledi. Belediye Eşbaşkanı Hazal Kaya’nın tutuklu, Belediye Eşbaşkan Vekili Mustafa Alparslan’ın ise halen gözaltında bulunduğunu hatırlatan Ergül, “Her fırsatta çalışmalarımızı baltalamaya çalıştılar. Ancak biz tüm çabalarımızla çalışmalarımızı sürdürdük. Zaten halkın içerisine çıktığımızda gösterdikleri ilginin yaptıklarımızı takdir ettikleri anlamına geldiğini biliyoruz. AKP seçimlerde yapamadığını yalanlar ile yapmaya, belediyemizi elimizden almaya çalışıyor ancak başaramayacaklar. Halkımız belediyesine sahip çıkacaktır. Bu belediye halkın iradesidir. Halk iradesini kimseye bırakmayacaktır” ifadesinde bulundu.

DİHA

Etiketler: / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ