Çaldıran Ajans -
$ DOLAR → Alış: 3,86 / Satış: 3,87
€ EURO → Alış: 4,55 / Satış: 4,57

AKP’ye Yakın Medya Belediyenin Asfalt Çalışmasını Kayyuma Yazdı

AKP’ye Yakın Medya Belediyenin Asfalt Çalışmasını Kayyuma Yazdı
  • 24 Eylül 2016 - 14:39
  • 1.503 kez okundu

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin desteği ile Silvan (Farqîn) Belediyesi tarafından ilçede yapılan asfalt çalışmasını AKP’li medya, kayyum olarak atanan kaymakamın hizmeti olarak servis etti.

DİYARBAKIR  – DİHA’nın haberine göre Kayyum atanan DBP’li belediyelerin halka hizmet için yaptıkları çalışmalar, AKP medyası tarafından atanan kayyımlarca yapıldığı yönünde yalan haberler servis edilmeye başlandı. DBP’li Diyarbakır (Amed) Büyükşehir Belediyesi’nin desteği ile Silvan (Farqîn) Belediyesi tarafından ilçenin eski Bitlis ve Sanayi caddelerinde yapılan asfaltlama çalışmasını AKP’li medya, kayyım olarak atanan Silvan Kaymakamlığı’nın hizmeti olarak sunarak, kamuoyunu yanıltmaya yönelik dezenformasyona girişti.’Engellemeye rağmen projelerimiz devam ediyor’

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin asfaltlamaya ilişkin ilçenin kimi noktalarına asmak istediği pankartlar da yine kaymakamlık tarafından engellendi.

Konuya ilişkin görüştüğümüz görevden alınan Silvan Belediye Eşbaşkanı Zuhal Tekiner, servis edilen haberlerin asılsız olduğunu söyledi. Görevden alınsalar da çalışmalarının başında olduklarını dile getiren Tekiner, “İlçenin büyük sorunu olan bozuk yolları Büyükşehir Belediyesi ile birlikte asfaltlıyoruz. Kayyum geldiği günden bu yana halkın belediyeye gelmesine dair zorluk çıkartılıyor. Her türlü engellemelere rağmen büyükşehir belediyesiyle ve DİSK’i ile birlikte projelerimizi yerine getireceğiz” dedi.

(DİHA)

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ