Çaldıran Ajans -
$ DOLAR → Alış: 3,66 / Satış: 3,67
€ EURO → Alış: 4,32 / Satış: 4,34

Alman Dışişleri’nden 15 Temmuz Uyarısı

Alman Dışişleri’nden 15 Temmuz Uyarısı
  • 13 Temmuz 2017 - 13:50
  • 300 kez okundu

Alman Dışişleri’nden Türkiye’ye yeni seyahat uyarısı… Bakanlığın internet sitesinde yapılan güncellemede, 15 Temmuz’da Türkiye’de olacak Almanlara kalabalıklardan uzak durma çağrısı yapıldı.

ABD’nin ardından Almanya da 15 Temmuz’un yıl dönümü nedeniyle Türkiye’ye yapılacak seyahatler konusunda daha önce yaptığı uyarıyı güncelledi. Almanya Dışişleri Bakanlığı internet sayfasındaki güncellemede, Türkiye’de iç politikadaki gerginliğin devam ettiği ve gösterilerin düzenlenebileceği belirtildi.

‘KALABALIKTAN UZAK DURUN’

Türkiye’ye gidecek Alman vatandaşlarının siyasi etkinlikler ve insan kalabalığından uzak durması tavsiyesinde bulunulan açıklamada, 15 Temmuz’daki darbe girişiminin yıldönümüne dikkat çekildi. Açıklamada, 15 Temmuz’un yıldönümü vesilesiyle ülke genelinde etkinlikler ve büyük gösterilerin düzenlenmesinin planlandığı belirtilerek, vatandaşlara güvenlik konusundaki gergin durum nedeniyle insan kalabalığından uzak durma tavsiyesinde bulunuldu.

‘ARAMALAR YAPILABİLİR’

Bakanlık açıklamasında darbe girişiminin ardından Türk Hükümeti’nin 81 ilde Olağanüstü Hal ilan ettiğini ve Olağanüstü Hal’in 19 Temmuz’a kadar geçerli olduğunu hatırlattı. OHAL nedeniyle kısa vadede sokağa çıkma yasakları ilan edilebileceği, aramalar yapılabileceği ve vatandaşların her an kontrol edilebileceği belirtildi. Gülen yapılanması ya da PKK örgütüyle bağlantılı olduğu şüphesi bulunan ya da Türk makamlarına karşı suç işleyenlerin gözaltına alınabileceği belirtilen açıklamada, hakkında cezai kovuşturma bulunanların yurtdışına çıkmasına izin verilmeyebileceği vurgulandı.

2017 yılının başından beri bazı Alman vatandaşlarının Türkiye’ye giriş yapmasına izin verilmediği belirtilen açıklamada, ilgili kişilerin havalimanlarında uzun süre bekletildikten sonra Almanya’ya dönebildikleri belirtildi. (Kaynak: Deutsche Welle Türkçe)

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ