Çaldıran Ajans -
$ DOLAR → Alış: 3,83 / Satış: 3,85
€ EURO → Alış: 4,53 / Satış: 4,55

ANF, Sur’da Irkçı Klibi Çeken Kişinin Kimliğini Açıkladı

ANF, Sur’da Irkçı Klibi Çeken Kişinin Kimliğini Açıkladı
  • 12 Mayıs 2016 - 16:42
  • 2.080 kez okundu
Diyarbakır Sur’da Aralık ayının başında yayınlanan ve büyük tepki toplayan ırkçı klibi çeken kişinin kimliğinin açığa çıktığı ileri sürüldü.Haber Metni:ANF’de yayınlanan bir haberde 2 Aralık 2015 tarihinde Diyarbakır’ın Sur ilçesinde, yüzü kapalı bir şekilde ırkçı sözlerin yer aldığı ‘Yalnızım Atam (Sur Şehitlerimiz Anısına)’ isimli bir rap parçasını seslendirip, bir de klip çekerek bunu yayınlayan güvenlik görevlisinin kimliğine ulaşıldığı iddia edildi.

ANF, ulaştığı görüntülere dayanarak geçtiği haberde, rap müzik eşliğindeki klibin, Diyarbakır Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü’nde görevli polis memuru M.A. tarafından hazırlandığını iddia etti.
Kürtler ile Ermenilere hakaretlerde bulunulan ırkçı klibi çeken ve sahne adının ‘SAT4’ olduğunu söyleyen M.A, söz konusu görüntüde, daha önce İstanbul Bayrampaşa Çevik Kuvvet Müdürlüğü’ne görev yaptığını, şu an ise Diyarbakır Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü’nde görev yaptığını belirtiyor.

ANF haberinde; M.A’nın, görüntülerde sahne adının ‘SAT5’ olduğunu dile getirmesi, Sur’da çekilen klibin de yine bu isimle yayınlanması nedeniyle ırkçı klibi M.A’nın yaptığı öne sürülüyor.
Görüntüde daha önce ‘Beyaz Show’, ‘Çok Güzel Hareketler’ gibi bazı televizyon programına katıldığını dile getiren M.A yine rap parçaları hazırlanmış bir video gösterip, sonrasında da yine bir rap şarkısı seslendiriyor.

Haberde verilen bir diğer bilgi ise, M.A’nın yer aldığı bu görüntünün, Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen ‘Okul Polisi’ uygulaması kapsamında Batman’da bulunan bir okulda düzenlenen ‘RAP-DİYE’ isimli yarışmada çekildiği ve Facebook’ta yer alan ‘Batman Okul Polisi’ sayfasında 16 Mayıs 2012 tarihinde yayınlandığı.
Sosyal medya hesaplarında yayınlanmasının ardından büyük tepkilere yol açan klip ile ilgili, HDP milletvekilleri İçişleri Bakanı Efkan Ala’nın yanıtlaması talebiyle soru önergeleri vermişti.

Büyüyen tepkiler üzerine İçişleri Bakanlığı, Sur’da çekilen klibin bir güvenlik görevlisi tarafından çekildiğini açıklamış ancak söz konusu polisin kimliğini açıklamazken, Diyarbakır valiliği ise “inceleme sonucunda bir polis memurunun açığa alındığını” söylemişti.

NerinaAzad

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ