‘Adalet Yürüyüşü’nün en zorlu etabı Sakarya oldu. 44 derece sıcakta devam eden yürüyüş nedeniyle sık sık rahatsızlananlara sağlık ekipleri müdahale etti.

 


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun başlattığı Adalet Yürüyüşü 44 derece sıcaklıkta devam ediyor. Ankara’dan İstanbul’a 16 gündür devam eden yürüyüşün en zorlu etabı Sakarya oldu.

Kızılcahamam bölgesinde şiddetli yağış altında yapılan yürüyüş Sakarya ayağında ise rekor sıcaklık altında sürdü.

Sabah saatlerinde 30 derece ile başlayan sıcaklık öğle saatlerinde 40 dereceyi aştı. Saat 13.00’te sıcaklık 44 dereceye ulaştı.

Yıkanan elbiseler polis barikatına asıldı.

Yıkanan elbiseler polis barikatına asıldı.

YÜRÜYÜŞE SICAK AYARI

Rekor sıcaklık yürüyüş saatlerinde değişikliğe yol açtı. Saat 16.00 olarak planlanan günün son etap yürüyüşü saat 17.00’ye alındı.

CHP Aydın Milletvekili Hüseyin Yıldız’ın aşırı sıcak nedeniyle kalp spazmı geçirdiği yürüyüşte çok sayıda kişi de zor anlar yaşadı.

Aşırı sıcak nedeniyle rahatsızlananlara yürüyüş koluna eşlik eden ambulanslardaki sağlık görevlileri müdahale etti.
chp3
Sıcak nedeniyle zor anlar yaşayan yürüyüşçüler ‘adalet çeşmesi’ adı verilen çeşmede kıyafetlerini ıslatarak serinlemeye çalıştı.

Şapka ile sıcaktan korunmaya çalışanlar ise ayrıca boyunlarını korumak için tülbent kullandı.

Adalet Yürüyüşü’nün bugünkü etabına, grev kararları OHAL’e takılan cam işçileri de katıldı. Öğle saatlerinde mola noktasına Kristal İş Sendikası’nın Gebze, Yenişehir, Eskişehir, Mersin, Trakya ve Kırklareli temsilciliklerinden üyeler katıldı.
chp1
Sendika yöneticisi İbrahim Öz, milli güvenliğe tehdit gerekçesiyle grevlerinin hukuksuz şekilde ertelendiğini söyledi.

Öz, tüm hukuksuzluklara karşı başlatılan bu yürüyüşe katkı sunmak için Türkiye’nin dört bir tarafından geldiklerini kaydetti.

DUVAR