Çaldıran Ajans -
$ DOLAR → Alış: 3,70 / Satış: 3,71
€ EURO → Alış: 4,34 / Satış: 4,36

Askerin Geri Çekilmesi Gereklilik Çerçevesinde Yapıldı

Askerin Geri Çekilmesi Gereklilik Çerçevesinde Yapıldı
  • 14 Aralık 2015 - 15:43
  • 241 kez okundu

Başbakan Davutoğlu, Musul Başika kampındaki Türkiye askerlerinin bir kısmının geri çekilmesiyle ilgili olarak, “Biz askeri gereklilikler neyse onu yaptık, gerekiyorsa güç kaydırdık ya da yeniden tanzim için adımları attık,” dedi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Irak’ta Başika bölgesinde konuşlu Türkiye askerinin bir kısmının çekilmesi ile ilgili açıklama yaptı.

“Irak hükümeti ile her türlü işbirliği yapmaya hazırız,” diyen Başbakan Davutoğlu, “Musul’daki Türk kampında bir grup askerin çekilmesi gereklilik çerçevesinde yapıldı,” açıklamasında bulundu.

“Atılan adımlar askeri gereklilik adımlarıdır,” diyen Davutoğlu, özetle şunları söyledi:

“Askerlerimiz muharip olarak değil, eğitim amaçlı. Takviye güçleri ise onları korumak için. Biz askeri gereklilikler neyse onu yaptık, gerekiyorsa güç kaydırdık ya da yeniden tanzim için adımları attık. Tehdit varsa tanzim yapılır, yoksa başka yere kaydırılır. Bugün de atılan adımlar da yeniden tanzim şeklindedir. İlgili güvenlik birimlerimiz yaptığı değerlendirmelere göre bu ihtiyacın hasıl olduğu ortaya çıktı. Türk askeri eğitim için orada olmaya devam edecek. Bugün yapılan tanzim askerlerimizin güvenliği için.”

Kaynak:

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ