Çaldıran Ajans -
$ DOLAR → Alış: 3,66 / Satış: 3,67
€ EURO → Alış: 4,32 / Satış: 4,34

Astsubayın Tartıştığı HDP’li Vekile Soruşturma

Astsubayın Tartıştığı HDP’li Vekile Soruşturma
  • 12 Haziran 2017 - 12:26
  • 2.009 kez okundu

Tunceli Valiliği, HDP milletvekili Alican Önlü’nün, makam aracını arayan astsubayla tartışmasıyla ilgili soruşturma başlatıldığını duyurdu. Valilik açıklamasında, HDP’li vekile suçlama yöneltildi.

Tunceli Valiliği, HDP Milletvekili Alican Önlü ile yol kontrol noktasında görevli askerler arasında geçen tartışmaya ilişkin soruşturma başlatıldığı açıkladı.

Önlü’nün TBMM tarafından milletvekili aracı olarak tescil edilen ve eşi Hayriye Önlü’nün kullandığı otomobilinin, Tunceli girişindeki jandarma kontrol noktasında durdurulmasının ardından çıkan tartışma üzerine Tunceli Valiliği açıklama yaptı.

Valilik açıklamasında, olaya ilişkin şöyle denildi: Tunceli-Erzincan karayolu ilimiz Sütlüce yol kontrol ve arama noktasında 10 Haziran 2017 günü güvenlik güçlerimizce HDP Milletvekili Alican Önlü’ye ait araç, milletvekilin olmadığı anda durdurularak kontrol etmek istenmiştir. Araçta milletvekili Alican Önlü’nün eşi olduğunu beyan eden şahıs kimlik göstermek istememiş, güvenlik güçlerimizin görevlerini yerine getirmelerini, usulüne göre arama yapmalarını engellemeye çalışmış ve aracın milletvekili aracı olduğunu söyleyerek aranamayacağı gibi sözler söylemiştir.

Bahse konu araç güvenlik güçlerimizce gözle kontrol yapılarak bölgeden ayrılmasına izin verilmiştir. Yol kontrol ve uygulama noktasından ayrılırken ‘Ben milletvekili eşiyim, benim aracımı kontrol etmek ve bana kimlik sormak ne demek burada bekleyin siz göreceksiniz’ gibi söylemlerde bulunarak bölgeden ayrılmıştır. Daha sonra yol kontrol noktasına gelen HDP Milletvekili Alican Önlü güvenlik güçlerimizle konuşmaya başlamış, aracının durdurulamayacağı, aranamayacağı gibi sözler söyleyerek, güvenlik güçlerimizin görevlerini yerine getirmelerini engellemeye çalışmıştır. Bahse konu yol kontrol noktasında bulunan güvenlik güçlerimiz görevlerini yerine getirmelerinin engellendiği yönünde şikayette bulunmuş ve konu hakkında gerekli soruşturma başlatılmıştır.”
(DHA)

Etiketler: / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ