Çaldıran Ajans -
$ DOLAR → Alış: 3,70 / Satış: 3,71
€ EURO → Alış: 4,34 / Satış: 4,36

Atmaca’nın Duruşması İçin Sosyal Medyada Eylem Çağrısı

Atmaca’nın Duruşması İçin Sosyal Medyada Eylem Çağrısı
  • 27 Aralık 2015 - 16:42
  • 238 kez okundu

TGS Kadın ve LGBTİ Komisyonu tarafından, Salı günü mahkemeye çıkacak muhabirimiz Vildan Atmaca için yarın sosyal medyadan #VildanaÖzgürlük hashtagiyle eylem düzenlenecek.

Türkiye Gazeteciler Cemiyet, Kadın ve LGBTİ Komisyonu tarafından tutuklu olan muhabirimiz Vildan Atmaca için sosyal medyadan yarın #VildanaÖzgürlük hashtagiyle eylem yapılacak. Yapılan yazılı açıklamada, “Van’da haber izlerken gözaltına alınan ve sosyal medya paylaşımları gerekçe gösterilerek bir buçuk ay önce tutuklanan meslektaşımız, JİNHA muhabiri Vildan Atmaca 29 Aralık Salı günü hâkim karşısında çıkıyor.

Bu adaletsizliğin son bulması için sosyal medya eylemi yapıyoruz Vildan’ın şahsında hapisteki tüm gazetecilerin serbest bırakılması talebiyle 28 Aralık Pazartesi günü saat 21.00-23.00 arasında #VildanaÖzgürlük hashtagiyle Twitter’da yapacağımız eylemde, kadın gazeteciler olarak tek ya da toplu çektireceğimiz fotoğrafları ve destek mesajlarımızı paylaşacağız” denildi.

Eylemde kullanılacak sloganlar şöyle: *Hapisteki tüm gazetecilere ve #VildanaÖzgürlük *Tutuklu gazeteci Vildan Atmaca yarın hâkim karşısına çıkıyor #VildanaÖzgürlük *Gazetecilik suç değildir, gerçekler susturulamaz! #VildanaÖzgürlük *JİNHA muhabiri Vildan Atmaca derhal serbest bırakılsın! #VildanaÖzgürlük *Gazetecilik yargılanamaz! #VildanaÖzgürlük *Suçlama örgüt propagandası. Delil ne? Facebook’ta YPJ’li Arin Mirkan’ın fotoğrafını paylaşmak! #VildanaÖzgürlük *Vildan Atmaca haber izlerken gözaltına alındı, tutuklandı, sözlü tacize ve çıplak aramaya maruz bırakıldı #VildanaÖzgürlük *Bu ülkede Kürt, kadın ve gazeteci olmak! Vildan Atmaca yalnız değildir #VildanaÖzgürlük *Kadın gazeteciler olarak Vildan’ın yanındayız, dayanışmayı büyütüyoruz #VildanaÖzgürlük

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ