Çaldıran Ajans -
$ DOLAR → Alış: 3,66 / Satış: 3,67
€ EURO → Alış: 4,32 / Satış: 4,34

Bahçeli: TBMM’de Kürdistan Lafları Olağanlaşmıştır

Bahçeli: TBMM’de Kürdistan Lafları Olağanlaşmıştır
  • 15 Aralık 2015 - 14:21
  • 305 kez okundu

MHP Genel Başkanı Bahçeli, Meclis’te son günlerde yaşanan ‘Kürdistan’ tartışmalarına yönelik, “TBMM’de Kürdistan lafları olağanlaşmıştır. Bu ülkenin ismi Türkiye Cumhuriyeti ve üzerinde yaşayan beşeri zenginlik Türk milletidir” dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada, Ortadoğu’daki gelişmeler ve Rusya ile yaşanan gerilimi konu edindi.

Bahçeli, Irak hükümetiyle Başika kampına asker sevkiyatıyla başlayan krize ilişkin askerin eğitim amacıyla Irak hükümeti tarafından bölgeye davet edildiğini belirterek, “Başika bölgesinde Türkiye’nin askeri sevkiyatını kontrolsüz tepki ile karşılamıştır. Davutoğlu’nun kimsenin toprağında gözümüz yok demesine rağmen, Türk askeri işgalci olarak görülmektedir. Türk askerini davet eden, Musul’un Başika bölgesinde yer gösteren yine Irak’tır. Dünden bugüne ne değişmiştir? Bu maksatla Türkiye’nin, Türkmeneli’ndeki soydaşlarına ve Irak’taki diğer unsurlara eğitim ve yardım amacıyla gitmesi son derece normaldir. Bunun da büyütülecek bir yanı yoktur” dedi.

Cizre, Silopi ve hendekler

Bahçeli öğretmen ve kamu çalışanlarına mesaj gönderilerek ilçeyi terk etmelerinin istenmesine ilişkin ise şunları söyledi:

“Öğretmenlerden cep telefonu mesajıyla bulundukları yeri terk etmeleri istenmiştir. Bu devlet nerededir? Bu hükümet ne iş yapmaktadır? Öğretmenini koruyamayan, asayişi sağlayamayan iktidara daha ne kadar sabır gösterilecek?”

Doğu ve Güneydoğu’da açılan hendekleri ihanetin, nifakın, kanın ve ölümün çukurları olarak tanımlayan Bahçeli, “Bu çukurların içine hainlerin niyetleri gömülmezse sonumuz hüsrandır. Sayın Erdoğan sana soruyorum, kaçak sarayda muhtarlarla toplanıp ona buna sataşmayı biliyorsun da elden kayıp giden vatan coğrafyasını nasıl görmüyorsun?”

Davutoğlu’na eleştiri

Bahçeli sözlerini şöyle sürdürdü:

“Sayın Davutoğlu seni nasıl izah etmeli. Taşıdığın başbakanlık ünvanına yakışmıyor. Unutmuşsan hatırlatayım; sen bu ülkenin başbakanısın, yetki sendedir. Hala Erdoğan’ın gözünün içine bakmaktan, Dışişleri Bakanı gibi davranmaktan gocunmuyor musun? Saray almış ipleri, Davutoğlu konu mankeni…

Erdoğan ve Davutoğlu, ihaneti milli birlik ve kardeşlik projesi olarak yutturmaya çalışıyor. AKP, PKK terör örgütüne boyun eğmiştir. İhanet alenileşmiş, teslimiyet yayılmış ve iktidarı ele geçirmiştir.”

Başkanlık tartışmaları

“Hain ittifakın bir tarafında HDP bir tarafında AKP vardır. Öz yönetim adı altında Türkiye’ye fiili başkaldırı vardır. Erdoğan başkanlık olduktan sonra her türlü rezaleti benimsemeye razıdır. Erdoğan’ın başkanlık takıntısı, bencilliği ve koltuk sevdasını her şeyin önüne geçirmekten başka bir anlama gelmemektedir.

TBMM’de Kürdistan lafları olağanlaşmıştır. Bu ülkenin ismi Türkiye Cumhuriyeti ve üzerinde yaşayan beşeri zenginlik Türk milletidir.”

‘AKP devamlı mayına basmakta’

“Hiçbir komşu ülkeyle aramız yoktur. Ters düşmediğimiz hiçbir devlet kalmadı. AKP hükümeti yanlışlarına yenilerini eklemekte ve devamlı mayına basmaktadır. Rusya ile süren kriz kritik bir aşamada. Putin tehditlerin hacmini genişletmektedir. Putin yönetiminin küstah politikaları bölgesel işbirliği dinamiklerine zarar vermiştir.

Rusya, Türkiye’ye karşı güç ve ittifak arayışındadır. Rusya uçak düşürülmesini fırsata çevirme ve aşırılıkları tırmandırma peşinde. Gemisini, füzesini, bombasını alan bölgemize koşmuştur.

Putin nükleer savaşı bile telaffuz etmiştir. Erdoğan’ın ‘gerilimden yana değiliz, Putin beni iyi tanıyor, duygusal davranıyor gibi söylenmeleri’ eften püften sızlanmalardır. Erdoğan hala gerilime fırsat vermeyelim havasında. Bu sancılı seyrin nerede duracağı ise belirsizdir.”

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ