Çaldıran Ajans -
$ DOLAR → Alış: 3,67 / Satış: 3,69
€ EURO → Alış: 4,32 / Satış: 4,33

Bakan Bozdağ: Artık Yüzde 50 Artı 1’i Hoşgörülü Siyaset Alır

Bakan Bozdağ: Artık Yüzde 50 Artı 1’i Hoşgörülü Siyaset Alır
  • 20 Nisan 2017 - 11:53
  • 329 kez okundu

YSK’nın halk oylamasının iptaline ilişkin başvuruyu reddetmesi ile ilgili açıklama yapan Adalet Bakanı Bozdağ, “YSK’nın bu kararı doğru bir karardır. Çünkü YSK sadece bugün değil geçmişte de benzer konuları değerlendirmiş ve her zaman değerlendirdiğinde benzer yönde karar vermiş” dedi. Bozdağ AGiT raportörlerini ‘AB’yi yanıltmak’la suçlarken, siyasette artık her kesimin alkışlayacağı bir dilin yüzde 50 artı 1 alabileceğini söyledi.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ halkın artık siyasette hoşgörü istediğini yüzde 50 artı 1 oy almak için her kesimin alkışlayacağı bir siyaset yürütmek gerektiğini söyledi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun YSK’nın mühürsüz oy pusulalarının geçerli sayılmasıyla ilgili tepkisini eleştiren Bozdağ, AGİT gözlemcilerini de, “AB’yi yanıltmakla” suçladı. Bozdağ’ın A Haber’e yaptığı açıklamalardan satırbaşları şöyle:

AİHM’NİN YETKİSİ YOK: Anayasa Mahkemesi’nin başvuru olması halinde bunun reddi dışında bir seçeneği yok. AİHM’e başvuru yapılabilir ama bu başvurudan netice alınamaz. Çünkü Türkiye’nin taraf olduğu sözleşme taraflara başvuru hakkı vermiyor. Geçmişte Mansur Yavaş hadisesi var. O da Anayasa Mahkemesi’ne gidiyor ve AYM bu konuda “Ben buna bakamam, AİHM’e de bu konu gidemez” diyor. AİHM’in yetkisi dışında. AİHM başka bir başvuruda referandumun kendi incelemeleri dışında olduğuna hükmediyor. Çok açık kararlarla ortaya konuşmuş bir durum.

RAPORTÖRLER AB’Yİ YANILTIYOR: Uzun zamandır AB ve Avrupa Konseyi adına Türkiye’ye gelen raportörler, gözlemciler, inanarak söylüyorum AB adına bu gözlemleri yapıyorlar, yoksa Türkiye aleyhine faaliyet gösteren terör örgütleri adına mı yapıyorlar, bunu anlamakta güçlük çekiyorum. AB’yi de yanıltıyorlar Türkiye hakkında karar verecek bütün uluslararası örgütleri de yanıltıyorlar. Ben buradan AB’ye sesleniyorum. Lütfen bundan sonra Türkiye’ye göndereceğiniz gözlemcilerin PKK, DHKP-C, FETÖ ve diğer terör örgütleri ile bağlantılarını araştırın. Aramızda yaşanan sorunlardan biri de bu. Raportörlerin Türkiye hakkında yanlış bilgiler vermesi.

 

BU AGİT’İN RAPORU OLAMAZ: Bu raportörlerin raporu emin olun AGİT’in raporu olamaz. Bu raportörler AGİT adına mı yoksa terör örgütleri adına mı görev yaptılar AGİT’in bunu sorgulaması gerek. Bu rapor tamamen Türkiye’yi dünya kamuoyunda tartıştırmak amacıyla hazırlanmış ve hep olumsuz şeyleri koyuyorlar. Hayır propagandasının engellendiğine dair kanaatler yaymaya çalışıyorlar. Allah aşkına Sayın Kılıçdaroğlu’nun Türkiye’nin neresinde konuşmasına engel olundu? Bakın bir CHP milletvekili çıktı ve Samsun’a çıkarız denize dökerek diyerek evet verecekleri tehdit etti. Sen bunu niye yazmadın bu rapora. İstanbul’da kahveye girerek elinde silah yüzünde maske… Somut delil, şaibe filan da yok. Bunu niye yazmadınız. Hep terör örgütlerinin, Türkiye aleyhine çalışanların söylediklerini derleyip AGİT raporu haline getirmişler. Bu raporun bir kıymeti yoktur. Kim ki bu rapora bakıp Türkiye’deki referandumu değerlendirirse yanlış yapmış olur.

DUVAR

Etiketler: / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ