Çaldıran Ajans -
$ DOLAR → Alış: 3,96 / Satış: 3,97
€ EURO → Alış: 4,65 / Satış: 4,67

Barzani: Görevim Bağımsızlıkla Tamamlanacak

Barzani: Görevim Bağımsızlıkla Tamamlanacak
  • 06 Eylül 2017 - 10:59
  • 295 kez okundu

Kürdistan Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesud Barzani, bağımsızlık referandumunu El Arabiya kanalına değerlendirdi. Barzani, “Tek amacım halkımın bağımsızlığını kazanması. Bu amacıma ulaştığım an görevim tamamlanmış olacak” dedi.

Kürdistan Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesud Barzani, 25 Eylül’de düzenlemeyi planladıkları bağımsızlık referandumu hakkında “Bağımsızlığı elde ettiğimiz an görevim tamamlanıyor” dedi. Barzani, Bağdat yönetimine de “Birlikte yaşamak adına çok çaba sarf ettik. Olmayınca referandum kararı kaldık” eleştirisi getirdi.

El Arabiya kanalına konuşan Barzani, “Irak’la modern, demokratik ve federal bir devlet kurulması üzerine anlaşmıştık ancak mevcut durumda dini ve belli bir grubun üzerine kurulmuş bir devlette yaşıyoruz” ifadelerini kullandı.

Barzani, referandum kararını şu sözlerle gerekçelendirdi: “Birlikte yaşamak adına çok çaba sarf ettik. Olmayınca referandum kararı kaldık. Bizden referandumu ertelememizi talep ediyorlar. Biz de, ‘Biz de alternatif verin’ diyoruz.”

Kürt lider, “Tek amacım halkımın bağımsızlığını kazanması. Bu amacıma ulaştığım an görevim tamamlanmış olacak” diye konuştu.

Barzani’nin, El Arabiya ile söyleşisinin tamamı perşembe günü yayınlanacak. (Kaynak: Rudaw)

Etiketler: / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ