Çaldıran Ajans -
$ DOLAR → Alış: 3,83 / Satış: 3,84
€ EURO → Alış: 4,51 / Satış: 4,52

Barzani: İhanet ve Silah Zoruyla Kürdistan’a Yönelim Başarıya Ulaşamaz

Barzani: İhanet ve Silah Zoruyla Kürdistan’a Yönelim Başarıya Ulaşamaz
  • 28 Kasım 2017 - 19:35
  • 634 kez okundu
Mesut Barzani, Bağdat’ın Kürdistan’a yönelik abluka ve cezalandırma girişimlerine sert tepki göstererek, “Kürdistan halkı diyalog ve barışçıl yöntemi tercih ediyor. İhanet ve silah zoruyla Kürdistan’a yönelim başarıya ulaşamaz” dedi.

Başkent Erbil’deki Kürdistan Demokrat Parti (KDP) teşkilat ve büro sorumluları ve il meclisi üyeleri ile bir araya gelen Başkan Mesud Barzani, gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu.

Bağdat’ı, Kürdistan’a yönelik abluka ve cezalandırma girişimlerinden vazgeçmeye çağıran Başkan Barzani, “Kürdistan halkı diyalog ve barışçıl yöntemi tercih ediyor. İhanet ve silah zoruyla Kürdistan’a yönelim başarıya ulaşamaz” diye konuştu

Kürdistan’da 25 Eylül’de yapılan bağımsızlık referandumu sonrası yaşanılanların, referandum kararının ne denli doğru bir karar olduğunu ortaya koyduğunu vurgulayan Başkan Barzani, Bağdat’ın Kürdistan’a yönelik uygulamalarının açıkça anayasanın ihlali olduğunu ve tüm bunların Erbil ile Bağdat arasındaki ortaklığın anlamını yitirdiğini gözler önüne serdiğini ifade etti.

Kürdistan hükümetinin Bağdat ile diyaloğu geliştirmeye hazır olduğunun altını çizen Başkan Barzani, ancak Bağdat’ın diyalog yollarını kapattığını söyledi.
Bölgesel askeri ve siyasi gelişmelere de değinen Başkan Barzani, Kürdistan’a karşı ihanet, askeri baskı ve zor dayatma girişimlerinin sonuç veremeyeceğini dile getiren Başkan Mesud Barzani, Bağdat’ı bu tür girişimlerden vazgeçmeye çağırdı.

K24

Etiketler: / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ