Çaldıran Ajans -
$ DOLAR → Alış: 3,86 / Satış: 3,87
€ EURO → Alış: 4,55 / Satış: 4,57

Başbakan Doğubeyazıt’ta Konuştu: Operasyonlar Hız Kesmeden Devam Edecek

Başbakan Doğubeyazıt’ta Konuştu: Operasyonlar Hız Kesmeden Devam Edecek
  • 17 Eylül 2016 - 16:58
  • 2.470 kez okundu
Başbakan Binali Yıldırım “Operasyonlar hız kesmeden devam edecek. Bütün vatandaşlarımızın can ve mal güvenliği yüzde 100 temin edilinceye kadar devam edecek” dedi.

Başbakan Yıldırım, Doğubeyazıt ziyaretleri kapsamında geçtiğimiz gün yaşamını yitiren 4 korucunun ailesinin oturduğu Karakent köyüne geldi. Burada açıklamalarda bulunan Yıldırım, şunları söyledi:

“Terör örgütlerinin kutsalı yok. Terör örgütleri kim parayı verirseler ona hizmet ederler. İşte Kürtlerin sorunlarını dertlerini halletmek için mücadele ettiğini söyleyenler burada görüyorsunuz Kayakent’te, Gökçebudak’ta ve Somkaya’da Kürk kardeşlerini kahpece katlediyorlar, şehit ediyorlar. Bu mudur Kürtlerin sorununu çözmek. Bu mudur Kürtlerin hakkını hukukunu aramak. Onları öldürmekle mi, onları şehit etmekle mi bunu başaracaksınız. Bu bir oyundur, küresel bir oyundur. Nasıl Suriye’de, Irak’ta bir ulusu, bir ülkeyi yok etmeye çalışıyorlarsa Türkiye’de de aynı oyunu oynama çalışıyorlar. Bu oyunun farkındayız. Ağrı’da bu oyunun farkında, Edirne’de bu oyunun farkında 79 milyonda vatan evladı bu oyunun farkında. Ama bunların efendileri ve taşeronları bu işe kim bulaşmışsa iyi bilsin ki bu sefer yanlış adresteler.”

“Operasyonlar hız kesmeden devam edecek. Ne kadar devam edecek? Bütün vatandaşlarımızın can ve mal güvenliği yüzde 100 temin edilinceye kadar devam edecek. Yine bu alçak terör örgütünün, bu canilerin korucularımıza, jandarmamıza, polisimize, askerimize yönelik saldırıları tamamen bitinceye kadar devam edecek.”

Geniş güvenlik önlemleri dikkat çekti

Başbakan Binali Yıldırım’ın köye gelişi sırasında alınan geniş güvenlik önlemleri dikkat çekti. Bir örnek giyinen korumaların dışında ağır teçhizatlı özel timler yer aldı. Koruma ekibindeki görevlilerden birinin mermileri taşıyan ve ‘mayon’ olarak adlandırılan şeritleri kuşandığı görüldü.

Etiketler: / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ