Çaldıran Ajans -
$ DOLAR → Alış: 3,66 / Satış: 3,67
€ EURO → Alış: 4,32 / Satış: 4,34

Başbakan Yıldırım’dan Revizyon Sinyali

Başbakan Yıldırım’dan Revizyon Sinyali
  • 19 Nisan 2017 - 12:03
  • 900 kez okundu

Başbakan Binali Yıldırım, referandumda sandıktan çıkan mesajı aldıklarını belirterek, “Nedir mesaj? ‘Tamam AK Parti’ye olan güven devam ediyor, ancak şu şu şu hususlarda da daha dikkatli olmanız gerekiyor’ diye bize bir de not düşüyor vatandaş. Hükümet faaliyetlerinde vatandaş memnuniyetini artıracak ne gerekiyorsa o hususlarda adımları atacağız. Teşkilatlarda kongre süreci başladı, kan tazeleme olacak” dedi.

Başbakan Binali Yıldırım, referandum tartışmaları ve hükümette olası revizyonla ilgili soruları yanıtladı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, YSK’nin mühürsüz oy pusulalarını geçerli kabul etmesi nedeniyle yaptığı “Bu seçimi tanımıyoruz” açıklamasını eleştiren Yıldırım, şunları söyledi:

“Yüksek Seçim Kurulu’nun kararı üzerine konuşmak doğru değil. Artık önümüze bakalım. 2019’daki seçimlere baksınlar.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ı yakın zamanda AK Parti’ye davet edeceğiz. AK Parti zaten kongre sürecine girmiş durumda. Teşkilatlarda kan tazeleme, yenileme olacak. 2018’de de olağan kongremizi yapacağız.

OLAĞANÜSTÜ KONGRE YOK

Olağanüstü kongre söz konusu değil. Bu seçim sadece anayasa değişikliği, hükümet değişikliği konusunda bir sonuç ortaya koymadı. Bütün partilerin alması gereken mesajlar var. Biz AK Parti olarak kendi mesajımızı aldık. Nedir bu mesaj, tamam AK Parti’ye güven devam ediyor ama şu şu konularda mesajı almalısınız. Hükümet faaliyetlerinde vatandaş memnuniyetini artıracak ne gerekiyorsa o hususlarda adımları atacağız.”

Etiketler: / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ