Çaldıran Ajans -
$ DOLAR → Alış: 3,65 / Satış: 3,67
€ EURO → Alış: 4,30 / Satış: 4,31

Başkale Tahir Elçi İçin Kepenk Kapattı

Başkale Tahir Elçi İçin Kepenk Kapattı
  • 01 Aralık 2015 - 15:14
  • 222 kez okundu

28 Kasım’da Diyarbakır da Dört Ayaklı Minare’nin tahrip edilmesini kınamak için yapılan basın açıklamasında katledilen Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi için Başkale’de HDP, DBP ve Belediyenin düzenlediği yürüyüşe esnaf kepenk kapatarak destek verdi.

28 Kasım’da Diyarbakır’da Dört Ayaklı Minare’nin tahrip edilmesini kınamak için yapılan basın açıklamasında katledilen Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi için Başkale’de  HDP, DBP ve Belediye tarafından yürüyüş ve basın açıklaması düzenlendi. aralarında HDP Van İl Eş Başkanı Veysi Dilekçi, DBP ve HDP İl ve ilçe başkanlıkları, Meya-Der, Kurdi-Der, Barış Anneleri İnisiyatifi, KJA aktivistleri  ile çok sayıda yurttaşın olduğu kitle DBP İlçe binası önünde bir araya gelerek yağan yoğun kara aldırmadan ellerinde “Seni Unutmayacağız Barışın Elçi’si” pankartıyla Kadir Saruhan Caddesine kadar yürüdüler. Yapılan yürüyüşe ilçe esnafı da kepenklerini tamamen kapatarak destek verdi.

117125

Kadir Saruhan caddesine kadar “Şehit Namirin” sloganları ile yürüyen kitle adına açıklama yapan DBP İlçe Eş Başkanı Senar Yeşilırmak “Tahir Elçi şahsında Diyarbakır’da yapılan katliam ne ilktir nede son olacaktır. Tahir Elçi’yi vuran kurşunu biz çok iyi tanıyoruz. Kürtler o kurşun’u yüzyıl öncede gördü, Musa Anteri de o kurşun vurdu ve daha nice Kürt aydınlarını da. O kurşun, Amed’de, Suruç’ta, Ankara’da, Gever’de, Nusaybin’de Kürdistan’ın her yerinde o kurşunu gördük. Biz o kurşunun sahibini de çok iyi tanıyoruz. Bize hiç yabancı değil, hiç kimse de bize hikaye okumasın” dedi.

 

6250260

6924072

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ