Çaldıran Ajans -
$ DOLAR → Alış: 3,84 / Satış: 3,85
€ EURO → Alış: 4,51 / Satış: 4,52

Başkale’de 25 Kasım Etkinliği

Başkale’de 25 Kasım Etkinliği
  • 26 Kasım 2016 - 09:34
  • 246 kez okundu

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü dolayısıyla Başkale Belediyesi’nde etkinlik düzenlendi. Kadınlar şiddete karşı ‘Kadınız, haklıyız, kazanacağız!’ mesajını verdi.

 

Van’ın Başkale İlçesi’nde 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü dolayısıyla Başkale Belediyesi Kadın Politikaları Müdürlüğü tarafından belediyenin meclis toplantı salonunda etkinlik düzenledi.

Etkinliğe Başkale Belediye Eş Başkanı Ayla Aynur Tarhan, Belediye Eş Başkan Yardımcısı Şengül Polat ile belediyenin kadın ve erkek çalışanları katıldı.

Başkale Belediyesi Sosyoloğu Rojbin Fırat, etkinlikte kısa bir basın açıklaması yaptı.

‘Kadına yönelik şiddete karşı dereceğiz’ diyen Fırat’ın açıklaması şöyle:

“Son yıllarda yaşadığımız tarihi sürecin olağanüstü özelliği özellikle biz kadınlara ciddi sorumluluklar yüklemektedir. .Kentlerin yıkımı, kayyum, siyasi operasyonlar, vekillerin ve eş başkanların tutuklanması ve Kongreya Jinên Azad (KJA) temsiliyetine yönelik saldırı ve operasyonların amacı Ortadoğu genelinde yaşanan tarihi sürece ket vurmaktır. Bu süreçte biz kadınların özellikle erkek zihniyeti ve darbeci zihniyete karşı çok büyük bir iradeyle karşı gerektirmektedir. Kadınız, haklıyız, kazanacağız! Diyerek direnişimizi geleceğe taşıyacağız”

Açıklamanın ardından ‘kadına yönelik şiddet’ konulu slayt gösterimi yapıldı. Ardından etkinliğe katılanlara karanfil,  magnet ve el broşürleri dağıtıldı.

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ