Çaldıran Ajans -
$ DOLAR → Alış: 3,83 / Satış: 3,85
€ EURO → Alış: 4,53 / Satış: 4,55

Başkale’de Kırsal Mahalleler Modern Yollara Kavuşuyor

Başkale’de Kırsal Mahalleler Modern Yollara Kavuşuyor
  • 12 Kasım 2016 - 10:06
  • 444 kez okundu

Van’ın Başkale Belediyesi, merkez ve kırsal mahallelerdeki yolların daha sağlıklı, kullanılabilir olmasını sağlamak ve modern yaşam alanları oluşturmak için 2016 yılında startını verdiği çalışmalarını birçok yerde tamamladı.

 

BAŞKALE – Belediye, 2016 yılı programına aldığı kırsal mahallelerin ana cadde ve sokaklarında kilit parke taşı, yol stabilize ve yol alt yapı çalışmalarında sona yaklaşıyor. Eksik alanların bitirilmesi için de faaliyetlerini aralıksız sürdürüyor.

Yürütülen çalışmalar kapsamında, Başkale Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler tarafından Köprüağzı Mahallesi’nde çöken yollar ve mahalle içi yol geçişleri kum taşınarak doldurulup stabilize edildi, mahalleye; 7 bin 250 metrekare kilit parke taşı, 2 bin 66 metre bordur, bin 48 metre oluk taşı döşendi.

4 Kırsal Mahalleye 41 bin 619 metrekare Parke Taşı Döşendi

Köprüağzı Mahallesi, konumu itibariyle son derece dağlık ve yüksek bir yerleşim alanı olmasına rağmen, hemen hemen her köşe ve bucağı hizmetteki nasibini aldı. Mahalle meydanı başta olmak üzere tüm sokaklar kilit parke taşı, bordur ve oluk taşıyla döşenip halkın hizmetine sunuldu. Ayrıca belediyemiz, bölgedeki 3 mahallenin bağlı olduğu Köprüağzı İlk ve Orta Okulu ile mahalle taziye evinin bahçesine de kilit parke taşı döşeyerek hizmete hazır hale getirdi.

Ayrıca Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler çalışmaların devam ettiği noktalarda gerekli incelemelerde bulunarak yolların planlanan zamanda bitirilmesi için çalışmalarını sürdürüyor.

Belediyenin 2016 yılı programında bulunan Embî (Güleçler) Soredêr (Yanal) ve Harnava (Açıkağıl) Mahallelerinde de kilit parke taşı çalışması sona erdi.

Soredêr (Yanal ) Mahallesi’nde; 9 bin 211 metrekare kilit parke taşı, 2 bin 832 metre bordur, bin 496 metre oluk taşı döşendi. Harnava (Açıkağıl ) Mahallesi’nde; 12 bin 142 metrekare kilit parke taşı, 4 bin 192 metre bordur ve 2 bin 450 metre de oluk taşı döşendi. Embî (Güleçler) Mahallesi’nde ise; 13 bin 15 metrekare kilit parke taşı,5 bin 105 metre bordur taşı ve 2 bin 310 metre de oluk taşı döşenerek, mahalleler yeni ve modern yollara kavuşturuldu.

Başkale Halkı Hizmetle Tanıştı

Belediye, kırsal mahallelerin ana cadde ve sokaklarındaki kilit parke taşı, yol stabilize ve yol alt yapı çalışmalarını halk memnuniyetle karşıladı. Şimdiye kadar yollarının yapılmadığını ve bu sebeple de büyük zorluklar yaşadıklarını dile getiren mahalleliler, ilk kez bu denli hizmetlerin kendilerine sunulduğunu ifade ederek Başkale Belediyesi’ne teşekkürlerini sundular.

Çaldıran Ajans

_mg_7055

_mg_7060

_mg_7062

_mg_7084

_mg_7090

_mg_7116

_mg_7125

Etiketler: / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ