Çaldıran Ajans -
$ DOLAR → Alış: 3,83 / Satış: 3,84
€ EURO → Alış: 4,51 / Satış: 4,52

Baydemir: Bugünün Nemrutları Kendi Zulümlerinde Boğulacak  

Baydemir: Bugünün Nemrutları Kendi Zulümlerinde Boğulacak   
  • 07 Mayıs 2016 - 14:34
  • 1.877 kez okundu

HDP’li bir grup milletvekili, Şırnak’ta devam eden operasyonlardan kaynaklı evlerini terk ederek, kent çevresinde kurdukları çadırlarda yaşamını sürdüren aileleri ziyaret etti. Burada konuşan HDP Milletvekili Osman Baydemir, “Nasıl Saddam kendi zulmünün kurbanı olduysa, nasıl ki Dehaklar, Firavunlar kendi zulümlerinin içinde boğulmuşlarsa, bugünün Dehakları, Nemrutları da kendi zulümlerinin kurbanı olacaktır” diye konuştu.
ŞIRNAK  – Şırnak’ta devam eden operasyonların 54’üncü gününde devam ederken, evlerini terk etmek zorunda kalıp Dergûl Beldesi’ne bağlı İkizce ve Avgamasiya köyünde kurdukları çadırlarda yaşamlarını sürdüren halkı HDP’li bir grup milletvekili ziyaret etti. HDP Milletvekilleri Osman Baydemir, Ahmet Yıldırım, Bedia Özgökçe ve Leyla İmret çadırlarda kalan yurttaşları tek tek gezerek sorunlarını dinledi, dertleşti.

Çadırlar ziyaretleri esnasında HDP Milletvekilleri adına konuşan Osman Baydemir, Kürdistan’da soykırım saldırılarının söz konusu olduğunu vurgulayarak, “Halkımız şunu iyi bilmeli ki her nerede, dünyanın neresinde zulüm varsa, bu zulmün karşısında da direniş vardır. Bugüne kadar hiç bir zalimin zulmü sonuna kadar devam etmemiştir. Günü gelmiştir ki zalimler kendi zulümlerinin kurbanı olmuştur. Nasıl Saddam kendi zulmün kurbanı oldu, nasıl ki Dehaklar, Firavunlar kendi zulümlerinin içinde boğulmuştur, bugünün Dehakları, Nemrutları da kendi zulümlerinin kurbanı olacaktır” diye konuştu.

Halkın, devletin zulmünden kaynaklı çadırlarda kalmak zorunda kaldığına dikkat çeken Baydemir, “Şırnak halkı bu zor şartlarda yaşamını sürdürme mücadelesi veriyor. Şırnak halkın bizden talep ve istekleri ne olursa yerine getireceğiz ve onların birer hizmetçisi olacağız. Geleceğimizin teminatı olan çocukların, bu zulme karşı mücadele eden annelerimizin hizmetinde olacağız” dedi.

Ortadoğu’daki siyasal ve çatışmalı sürece de değinen Baydemir, şöyle devam etti: “Ortadoğu’da bu güne kadar gelişen insanlık, savaş politikaları ile parçalanmıştır. Ancak biz buna karşı umudumuzu yetirmeyeceğiz. Biz aydınlık günler için umudumuzu yetirmeden insanlığı inşa etmeye devam edeceğiz. Bu halkın mücadelesi Botan topraklarından zulmü yok edecektir. Mücadelemizden vazgeçmeyeceğiz.”

Yapılan açıklamanın ardından HDP’li vekiller, çadırları gezerek halkı dinlemeye devam etti.

(DİHA)

Etiketler: / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ