Çaldıran Ajans -
$ DOLAR → Alış: 3,66 / Satış: 3,67
€ EURO → Alış: 4,32 / Satış: 4,34

Baydemir: Kürdistan Referandumunda Benimde Oyum ‘Evet’

Baydemir: Kürdistan Referandumunda Benimde Oyum ‘Evet’
  • 10 Temmuz 2017 - 20:29
  • 1.129 kez okundu
HDP Urfa Millietvekili ve HDP Sözcüsü Osman Baydemir Waar Kanalında Eyüp demir’n sorularını cevapladı:”Yapılacak Kürdistan Bagımsızlık Referandumunda evet oyu kullanmak isterdim”

HDP Urfa Milletvekili ve Parti Sözcüsü Osman Baydemir Waar Kanalında verdiği röportajda; “Bağımsızlık referandumu dört parça kürdistan üzerinde olumlu bir tesir yaratacağını, yapılacak bu referandumda benim oyum olsaydı direk gider evet oyu verirdim” şeklinde konuştu.

Konuşmasının devamında Baydemir; “Umud ederim ki bu referandum kazasız, belasız sonuçlanır ve sonucu ne olursa olsun tüm hükümet ve devletlerin saygı duyması gerekir.” dedi.

HDP sözcüsü sözlerine şölye devam etti; “Ortadoğu’nun tamamında asıl ilk sorun Kürt sorunudur, Ortadoğu’nun huzura kavuşması için bu büyük sorunun çözülmesi gerekir. Güney kürdistan’ın bağımsızlığına kavuşması halinde inanıyorum ki huzurun yol ve yönteminin önü açılacaktır. Kürdistan ne isterse başımın, gözümün üstüne kabulümüzdür. Bu aşamada bi önerim var; Referandum öncesinde Güney Kürdistan’daki tüm parti ve örgütleribir araya gelsin. Bir araya geldikleri zaman Bağdat, Tahran, Şam ve Ankara hükümetleri Kürd birliği karşısında çaresiz kalacaklardır.

 

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ