Çaldıran Ajans -
$ DOLAR → Alış: 3,86 / Satış: 3,87
€ EURO → Alış: 4,55 / Satış: 4,57

Baydemir’den Erdoğan’a ‘Çobanlık’ Yanıtı

Baydemir’den Erdoğan’a ‘Çobanlık’ Yanıtı
  • 16 Kasım 2016 - 13:39
  • 5.329 kez okundu

HDP Urfa Milletvekili Osman Baydemir, TBMM’de tutuklu milletvekillerinin cezaevi koşullarına ilişkin basın toplantısı düzenledi.

Baydemir, milletvekillerinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kininden dolayı cezaevinde olduğunu savunarak, “Cumhurbaşkanı, bugün yaşadığımız durum sizin kininizin, kibrinizin, intikam alma duygunuzun sonucudur. Kininizden vazgeçin. Cumhurbaşkanı, çobanlık iddianız varsa o sizin iddianız ama bizim sürü olmama hakkımız da bakidir” İfadelerini kullandı.

Baydemir’in açıklamasından satır başları şöyle:

“Selahattin Demirtaş, Figen Yüksekdağ ve milletvekillerimiz halkın yasal temsilcileridir. Ve bizim onurumuzdurlar. Eş başkanlarımız ve milletvekillerimiz şu anda cezaevlerinde tecrit altında tutuluyorlar. AKP’li bir milletvekili, bir suikast olursa halk cezaevlerini basar diyor.

Cumhurbaşkanı’na soruyorum, haberdar mısınız? Demirtaş ve Yüksekdağ’ın tırnaklarına zarar gelirse bunun birinci dereceden sorumluları Cumhurbaşkanı, Başbakan ve Adalet Bakanı olacaktır.

Aslında eş başkanlarımız ve milletvekillerimiz Cumhurbaşkanı’ndan daha özgür. Çünkü Cumhurbaşkanı kendi korkularının esiri. Cumhurbaşkanı, bugün yaşadığımız durum sizin kininizin, kibrinizin, intikam alma duygunuzun sonucudur. Kininizden vazgeçin. Cumhurbaşkanı, çobanlık iddianız varsa o sizin iddianız ama bizim sürü olmama hakkımız da bakidir.

‘Mili irade, milli irade’ diyorsunuz. Demirtaş ve Yüksekdağ milli irade değildir de nedir?”

SORU- CEVAP

(Demirtaş’ın cezaevindeki durumu) Bir risk olmasaydı bu açıklamayı yapmazdım. Çeşitli temaslarımız oldu ama sonuç alınamadı. Demirtaş neden Edirne Cezaevi’nde? Neden C blokta tutuluyor?

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ