Çaldıran Ajans -
$ DOLAR → Alış: 3,65 / Satış: 3,67
€ EURO → Alış: 4,30 / Satış: 4,31

Bitlis’te Köylülerin Tapularına El Konuldu İddiası

Bitlis’te Köylülerin Tapularına El Konuldu İddiası
  • 14 Nisan 2017 - 10:59
  • 1.506 kez okundu

Köylerde ise köylülerin tapularına el konularak ‘Evet çıkarsa tapularınızı geri alırsınız, çıkmazsa tapularınıza tamamen el konulacak’ denildiği iddia edildi.

Özellikle kayyumların atandığı Bitlis, Tatvan ve Güroymak belediyelerinin HDP’ye yönelik tutumu üzerine söz konusu belediyeler hakkında ‘Görevi kötüye kullanmak’ gerekçesiyle suç duyurusunda bulunuldu.

Bitlis’te bu baskıların yanı sıra ilginç bir baskı yönteminin daha uygulamaya konulduğu ortaya Bitlis merkeze bağlı Başhan ve bazı köylerde, köylülerin tapularına el konulduğu ve “Evet çıkarsa tapularınızı geri alırsınız” denildiği ve birçok köyde de “Bu köyden evet çıkmazsa tapularınıza devlet el koyacak” şeklinde tehditlerde bulunulduğu belirtildi.

Baskılara ve referandum çalışmalarına ilişkin bilgi veren HDP Bitlis İl Yöneticisi Hamza Özkan, özellikle köylerde muhtarlar devreye konularak halka baskı yapıldığını söyledi. Muhtarların köylere giderek ‘Evet demezseniz tüm tapularınıza el konulacak’ şeklinde tehditler savurduğunu kaydeden Özkan,

Konuyla ilgili görüştükleri köy muhtarlarının  talimatı validen aldıklarını söylediğini ifade eden Özkan, “Birçok noktada köylülerden tapular alınmış ve referandumdan sonra Evet çıkarsa iade edileceği söylenmiş. AKP Bitlis’te YSK kararlarını dinlemeden bir çalışma yürütmesine ve bu konuda İlçe Seçim Kurulu’na başvurmamıza rağmen herhangi bir işlem yapılmadı ama bizim anons araçlarımıza bile izin vermediler” diye konuştu.

Uygulanan tüm baskı politikalarına rağmen referandum seçimlerinden zaferle ayrılacaklarını belirten Özkan tüm Bitlis halkını baskılara karşı sandığa gitmeye ve iradesine sahip çıkmaya çağırdı.

Kaynak: vanhaberdar

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ