Çaldıran Ajans -
$ DOLAR → Alış: 3,83 / Satış: 3,84
€ EURO → Alış: 4,51 / Satış: 4,52

Bu Bir Suç Duyurusudur, Kayyum Çiçekli Suç İşlemiştir

Bu Bir Suç Duyurusudur, Kayyum Çiçekli Suç İşlemiştir
  • 17 Kasım 2017 - 19:50
  • 2.388 kez okundu

HDP İstanbul Milletvekili Garo Paylan bir süre önce Van’ın Edremit ilçesinde bulunan ‘Ermeni mezarlığının üstüne tuvalet inşa edildiği’ şeklinde ki açıklamasına yanıt veren Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, o yapıların kaldırılacağını söyledi.

Kaldıracaksınız tabi ki… bu bir lütuf değil bir mecburiyettir zaten de bu tuvaleti Ermeni Mezarının üzerine bilinçli bir şekilde yapan ve ultra-milliyetçi görüşleriyle bilinen Kayyum Atıf Çiçekli’ye bir inceleme dahi başlatmayacak mısınız? Kayyum Çiçekli ırkçılık yapmıştır… Ve bunun da cezası kanunda açıkça belirtilmiştir…
Madde 153 ?
(1) İbadethanelere, bunların eklentilerine, buralardaki eşyaya, mezarlara, bunların üzerindeki yapılara, mezarlıklardaki tesislere, mezarlıkların korunmasına yönelik olarak yapılan yapılara yıkmak, bozmak veya kırmak suretiyle zarar veren kişi, bir yıldan dört yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.
(2) Birinci fıkrada belirtilen yerleri ve yapıları kirleten kişi, üç aydan bir yıla kadar hapis veya adlî para cezası ile cezalandırılır.
Madde 216?
Halkın bir kesimini, sosyal sınıf, ırk, din, mezhep, cinsiyet veya bölge farklılığına dayanarak alenen aşağılayan kişi, altı aydan bir yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.
(3) Halkın bir kesiminin benimsediği dini değerleri alenen aşağılayan kişi, fiilin kamu barışını bozmaya elverişli olması halinde, altı aydan bir yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.?
Şimdi Kayyum Çiçekli yukarıda ki suçları çok aleni bir biçimde işlemiştir. Bu suçun bir karşılığı olmayacak mı?
Özalp’ta 1 yılda tek ihale bile yapmadan çalışma yürüten, Edremit’te Ermeni Mezarlığının üzerine tuvalet inşa eden kayyumların suç işlemesi serbest mi? Bu ülkede milletvekillerini dahi düşüncelerinden dolayı cezaevi koydunuz da yoksa, kayyumların dokunulmazlığı mı var?
Şu ana kadar Kayyum belediyelerine hiç müfettiş gönderildi mi?

Oktay Candemir Yazdı…

Etiketler: / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ