Çaldıran Ajans -
$ DOLAR → Alış: 3,65 / Satış: 3,67
€ EURO → Alış: 4,30 / Satış: 4,31

Bu Sefer IŞİD Açıkladı: Bağdadi Öldü

Bu Sefer IŞİD Açıkladı: Bağdadi Öldü
  • 11 Temmuz 2017 - 12:02
  • 1.955 kez okundu

Irak’tan yayın yapan El Sumarya televizyonu, IŞİD militanlarının örgüt lideri El Bağdadi’nin öldürüldüğünü doğruladığını ve yeni halife ilan ettiklerini duyurdu. IŞİD militanlarının ‘Bağdadi’nin öldürüldüğünü’ doğruladığına dair bir haber ilk kez geliyor.

IŞİD lideri Ebu Bekir Bağdadi’nin öldürüldüğü iddiası, örgüt militanlarınca da doğrulandı. Irak’tan yayın yapan El Sumarya televizyonunun, Ninova vilayetinden ismini vermediği bir kaynağa dayanarak Bağdadi’nin öldüğünü duyurdu.

Kaynağın anlattığına göre, IŞİD militanları Bağdadi’nin ölümünü doğruladıkları ve ‘yeni halife’yi ilan ettikleri kısa bir açıklama yaptı.

Rusya Savunma Bakanlığı 16 Haziran’da Bağdadi’nin Rakka’nın güneyindeki IŞİD karargâhına düzenlenen hava saldırısında öldürülmüş olabileceğini ve teyit sürecinde olduklarını açıklamıştı. ABD’den 23 Haziran’da yapılan açıklamadaysa Amerikan ordusu ve istihbaratının henüz bu bilgiyi teyit edemediği belirtilmişti.

Kamuoyu önünde ilk kez 2014’te, Musul’da ‘halifeliğini’ ilan ettiği sırada görüntülenen IŞİD lideri El Bağdadi’nin bugüne dek birçok defa öldürüldüğü öne sürülmüştü. IŞİD militanlarının bu iddiayı doğruladığına dair bir haber ilk kez geliyor. (DUVAR )

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ