Çaldıran Ajans -
$ DOLAR → Alış: 3,84 / Satış: 3,85
€ EURO → Alış: 4,51 / Satış: 4,52

Çaldıran Belediyesi Eş Başkanının Tutuklanması Protesto Edildi

Çaldıran Belediyesi Eş Başkanının Tutuklanması Protesto Edildi
  • 03 Kasım 2016 - 12:37
  • 4.043 kez okundu

Van’ın Çaldıran İlçesinde Belediye eş başkanı Suna Atabay tutuklanması yapılan basın açıklaması ve oturma eylemi ile protesto edildi. 

ÇALDIRAN– Van’ın Çaldıran İlçesinde Belediye eş başkanı Suna Atabay tutuklanması yapılan basın açıklaması ve oturma eylemi ile protesto edildi. Dün çıkarıldığı mahkemece “Örgüt Propagandası” yaptığı gerekçesiyle tutuklanan eş başkan için Çaldıran Belediyesi önünde basın açıklaması yapıldı. Aralarında DBP, HDP yöneticileri ile Çaldıran Belediyesi Eş Başkanı Faruk Demir, Belediye Meclis üyeleri ve Belediye çalışanları katıldı. Üzerinde Eş Başkanın resmi olan “İrademe Dokunma, Suna Atabay serbest bırakılsın” yazılı pankart ile yapılan basın açıklamasında Belediye Eş Başkan Yardımcısı Nurhayat Aydemir şunları söyledi:” 7 Haziran sonra AKP seçilmişler üzerinde siyasi soykırım başlatmıştır, demokratik yollarla alamadığı yerel yönetimleri baskı ve gaspla almaya çalışıyor. Bugün burada belediye eş başkanımız Suna Atabay’ın hukuksuz bir şekilde tutklanmasını alınmasını kınıyoruz”dedi.

Daha sonra konuşan Belediye Eş Başkanı Faruk Demir ise şunları söyledi:” iki gün önce hukuksuz bir şekilde gözaltına alınan ve daha sonra tutuklanan eş başkanımız Suna Atabay bir an önce serbest bırakılmalıdır. Partimize karşı başlatılan bu tutuklama ve el koymada hiç bir arkadaşımız hırsızlık, yolsuzluk gibi ithamlarla alınmamıştır yöneltilen suçlamalar uydurma suçlamalardır. Suna başkanında tutuklanmasına gerekçe bulamayanlar sosyal medyadaki paylaşımlarını bahane ederek tutuklamışlar. Arkadaşlarımızın hepsi verdikleri demokrasi mücadelesi için tutuklanmışlar, Suna başkanın bir an önce bırakılmasını yapılan yanlışlardan bir an önce dönülmesini istiyoruz”dedi.

Yapılan basın açıklaması ve oturma eylemi ile sonlandı.

Çaldıran Ajans

img_8397

img_8401

 

Etiketler: / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ