Çaldıran Ajans -
$ DOLAR → Alış: 3,67 / Satış: 3,69
€ EURO → Alış: 4,32 / Satış: 4,33

Çaldıran Belediyespor’un Sonu Ne Olacak?

Çaldıran Belediyespor’un Sonu Ne Olacak?
  • 19 Aralık 2015 - 12:12
  • 707 kez okundu

Bir önceki yazımda Çaldıran Belediyespor’un Ne Zaman Gençleşeceğ’ine yönelik yazdığım eleştiri yazısını dikkate alan Çaldıran Belediyespor, ardından gençleşmeye yönelik yaptığı transferler ile dikkat çekmişti. Mevcut kadrosuna aldığı yeni dinamik transferler ile ilk başta aldığı galibiyetler ile canlanma sürecine girmişti. Ancak mevcut kadrosuna aldığı yeni transferlere rağmen ilk baştaki başarıyı kalıcı hale getiremedi.

Çaldıran Belediyespor takımını bir bütün olarak görmeliyiz. Olay sadece genç transferler değildir. Takım ruhunun oluşmasına engel olan psikolojik destek eksikliği ve ekipman yetersizliğidir. Çaldıran Belediyespor’a ait krampon, forma, eşofman, koşu ayakkabısı vs. bunların olmaması ve hatta bunlar bir yana maçtan sonra yapabilecekleri bir duş için sıcak suyun bile olmaması bile takım ruhunun önünde maddi bir engeldir. Başkale formaları ve kramponları ile maça çıkan bir takım söz konusu, kendisine ait ekipman olmayınca somut randıman da alamıyor.

Bu takım imkansızlıklara rağmen halen mücadelesini devam ettirebiliyor.

Şuanda Belediyenin yaptığı en büyük destek, ulaşım için otobüs ve maçtan sonra verdiği yemekle sınırlıdır. Oysaki Çaldıran Belediyespor’a fazlası lazım. Yerel yönetim ve halk olarak  verilecek maddi ve manevi destek ile bir başarı sağlayacağına canı yürekten inanıyorum. Bunun en büyük örneği Erciş Belediyespor’dur.  Erciş halkı ve Belediyesi ilçenin takımına çok büyük destek veriyor. Erciş Belediyesi yerel yönetim anlayışı ile sosyal aktivitelere önem vererek gençleri uyuşturucu ve benzeri insan bedenine ve ruhuna zarar veren tüm bağımlılıklardan uzaklaşmasına vesile oluyor.

Çaldıran’da yerel yönetim anlayışı biraz farklı işliyor. Gayret var ama olaya eksik bakılarak hareket ediliyor.Oysaki Çaldıran Belediyesi, spor üzerinden sosyal aktivitelere maddi ve manevi destek vererek hem Çaldıran Belediyespor takımını hem de madde bağımlılığının ciddi oranda artış gösterdiği ilçede gençlerimizi madde bağımlılığı gibi zararlı ortamlardan uzaklaştırabilir.Olay bir iki broşür dağıtarak çözülmez bunu sosyal aktiviteler ile pratize edilerek çözüleceği inancındayım.

Son olarak şunu söylemek istiyorum. Gençlerimize iyi bir gelecek için en başta yerel yönetimler olmak üzere, STK’lar ve basın buna öncülük etmeliyiz. Şuan kuytu köşelerde zehirlenmeye devam eden gençlerimiz yani geleceğimiz var, buna dur demek gerekir.

Sözü fazla uzatmadan bunları dile getirmeme vesile olan ve zor şartlar altında mücadele eden Çaldıran Belediyespor’a başarılar dilerim.

Enes Demir Yazdı…

Etiketler: / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. melikşah dedi ki:

    hewal enes tff her amatör takıma gereken destegi verir.vermesede çaldıran halkının destek verecegini zannetmiyorum.destek vermezde çünkü çaldıransporu yonetenler caldıran için degil kendileri için yönetiyorlar.ve doğru duzgunde yonetmiyorlar.artı bu kulub te yetenekler oynamali torpililer degil.herşey daha güzel bir ÇALDIRAN için saygılarıla…

YORUM YAZ