Çaldıran Ajans -
$ DOLAR → Alış: 3,66 / Satış: 3,67
€ EURO → Alış: 4,32 / Satış: 4,34

Çaldıran Kaymakamından Doğalgaz Açıklaması

Çaldıran Kaymakamından Doğalgaz Açıklaması
  • 30 Eylül 2017 - 21:20
  • 2.583 kez okundu

Van’ın Çaldıran İlçesinin Kaymakamı Tekin Dundar,doğalgaz ile ilgili açıklamada bulundu.

ÇALDIRAN – İlçe Kaymakamı Tekin Dundar’ın doğalgaz ile ilgili yaptığı açıklama şöyle:”Kaymakamlığımız ve Belediyemizin, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) ve Aksa Doğalgaz A.Ş. ile yaptığı görüşmeler neticesinde 2018 yılı içerisinde Çaldıran halkı doğalgaz hizmetine kavuşacak.

Konuyla ilgili olarak, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunun aldığı 24/08/2017 tarih ve 7251-2 sayılı kararı gereği ilgili dağıtım şirketinin 2018 yılı içerisinde altyapı çalışmalarına başlaması kararlaştırılmıştır.

Doğalgaz’ın İlçemizin gelişmesinde ve kalkınmasında çok önemli bir etkiye vesile olacağını, Doğalgaz’ın günümüz şartlarında zaruri bir ihtiyaç olduğunu ve Türkiye’nin en soğuk ilçesi olan Çaldıran’da da vatandaşlarımızın bu rahatlığa kavuşmasının önemli olacaktır.

Ülkemizin en soğuk ilçesi olan Çaldıran’ın doğalgaz’a sahip olmamasının büyük bir eksiklik olduğunu vurgulayan Kaymakam ve Belediye Başkan v. Tekin Dundar; 2018 yılı inşaat mevsimiyle beraber ilgili gaz dağıtım şirketi ilçemizdeki doğalgaz alt yapı çalışmalarına başlayacak ve 2018 yılında Çaldıranlı vatandaşlarımızın bu hizmetten yararlanabileceği.” açıklamasında bulundu.

Çaldıran Ajans

Etiketler: / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. Yaso dedi ki:

    Maşallah bin tebrikler başkana ve kaymakama.
    Çaldıran Çaldıran olalı böyle bir şey görmedi.

YORUM YAZ