Çaldıran Ajans -
$ DOLAR → Alış: 3,86 / Satış: 3,87
€ EURO → Alış: 4,55 / Satış: 4,57

Çaldıran’da 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlandı

Çaldıran’da 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlandı
  • 24 Kasım 2017 - 21:00
  • 347 kez okundu

Çaldıran ilçesinde, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla çeşitli etkinlikler düzenlendi.

Çaldıran  Anadolu Lisesi konferans salonunda düzenlenen program, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.

Şehit öğretmenlerin de anıldığı programda konuşan  Çaldıran KaymakamıTekin Dundar, topluma faydalı birey yetiştirmede en büyük görevin öğretmenlere düştüğünü belirtti.

24 Kasım Öğretmenler Günü, System.String[]

Kaymakam Dundar, şunları kaydetti:

“Bizler çocuğumuza yeterince vakit ayıramazken, bir öğretmen yeri geliyor 80 çocuğa bile vakit ayırmak durumun da kalıyor. Bugün ülke olarak eğitimde çok ileri düzeydeyiz. Eğitim-öğretim kalitemizi daha yukarılara çekmek mecburiyetindeyiz. Çağımızda öğrenci yetiştirmek daha güç hale gelmiştir. Teknolojinin toplumun her yaş grubuna etki etmesi avantajın yanı sıra dezavantaja da dönüşebilmekte. Çok fazla uyarıcı olması öğrenci motivasyonunu olumsuz yönde etkilemektedir. Öğrenciyi fiziki bakımdan donatmak kolay, önemli olan ahlaklı, bilgili, vatanına ve milletine faydalı yetiştirmek önemli. Yaşadığımız coğrafyada ailelerin kalabalık olması öğrencinin takibi çoğu zaman öğretmene düşmektedir. Bu zorlu görevde devletin tüm kurumları olarak öğretmenlerimizin yanındayız.”

Öğrenciler tarafından şarkıların seslendirilmesi ve şiirlerin okunmasının ardından, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla düzenlenen şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere çeşitli ödüller verildi.

Aday öğretmenlerin yemin töreni ile sona eren programa, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, kurum müdürleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Etiketler: / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ