Çaldıran Ajans -
$ DOLAR → Alış: 3,88 / Satış: 3,89
€ EURO → Alış: 4,57 / Satış: 4,59

Çaldıran’da Ankara’daki Saldırı Protesto Edildi

Çaldıran’da Ankara’daki Saldırı Protesto Edildi
  • 11 Ekim 2015 - 13:33
  • 1.145 kez okundu

Van’ın Çaldıran İlçesinde Ankara’da Barış Mitingi öncesi gerçekleştirilen bombalı saldırı basın açıklaması ile protesto edildi.

ÇALDIRAN – Van’ın Çaldıran İlçesinde Ankara’da Barış Mitingi öncesi gerçekleştirilen bombalı saldırı basın açıklaması ile protesto edildi. Aralarında DBP Eş Başkanları HDP İlçe Eş Başkanları ve yöneticileri ve yurttaşlar katıldı.  DBP Çaldıran ilçe binası önünde bir araya gelerek basın açıklaması yaptılar basın açıklamasını okuyan DBP İlçe Eş Başkanı M Nasır Ürgen şunları söyledi:”Değerli halkımız dün Türkiye’nin başkenti olan Ankara’da bu ülkenin barışı huzuru ve kardeşliği için bir miting düzenlenmek istenmiştir. Bu ülkede barış ve kardeşlik istemeyen bazı çeteler ve saray harekete geçerek belli güçler tarafından katliam gerçekleştirilmiştir.

Bu katliamda 100’den fazla yurttaşımız yaşamlarını yitirmiş 400’den fazla yurttaşımız da yaralanmıştır. Biz de burada bu ülkeyi kutuplaştırmaya, ayrıştırmaya götürmek isteyen bu terör  çetelerini kınıyor ve lanetliyoruz. Bütün bu eylemleri yapan bu güçlerin olduğunu çok iyi biliyoruz. Daha önce Amed’te, Pirsus’ta, Cizre’de ve Kürdistan’ın bir çok yerinde gerçekleştirdikleri katliamların bir benzerini de Ankara’da gerçekleştirmişlerdir.

İki gün önce bir mafya çetesi yaptığı bir konuşmada sözde Erdoğan’ı çok sevdiğini bir nevi bu kişinin karşısında olanların kanlarının oluk gibi akacağını söylemiştir. Bu konuşmanın ardından bir gün geçmeden bu katliamın gerçekleşmesi tesadüf olmadığını iyi biliyoruz. Biz de buradan bu çetelere sesleniyoruz, bu ülkede akıttığınız bu kanda hepiniz boğulacaksınız.”dedi.

Haber: Ayhan Demir

Etiketler: / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ