Çaldıran Ajans -
$ DOLAR → Alış: 3,86 / Satış: 3,87
€ EURO → Alış: 4,55 / Satış: 4,57

Çaldıran’da Bilim Fuarı Şenlikleri Düzenlendi

Çaldıran’da Bilim Fuarı Şenlikleri Düzenlendi
  • 23 Mayıs 2017 - 22:04
  • 1.388 kez okundu

Van’ın Çaldıran İlçesinde Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu, Direkli Ortaokulu ve Zahide Mehmet Salih Tamince Lisesinde bilim fuarı düzenlendi.

ÇALDIRAN – Fuar, bilimin ve bilimsel çalışmaların yeni nesiller tarafından benimsenmesini, günlük hayatla ilişkilendirilmesi, yapılacak araştırma tekniklerini, Bilimsel sunum becerilerinin tabana yayılarak genç bireylere kazandırılması farklı gelişimsel ve bilimsel seviyedeki her çocuğa bilimsel proje yapma fırsatının sunulması ve öğrenciler üzerindeki yarışma baskısının ortadan kaldırılarak bilimin eğlenceli taraflarının ön plana çıkartılarak bilimin ve bilimsel çalışmaların öneminin öğrenciler tarafından uygulanarak/yaşayarak öğrenilmesinin sağlanması adına çalışmalar yapılmıştır.

Üç okulda düzenlenen Bilim Fuarında öğrenciler 20 alanda 75 proje üretti.

Gerçekleşen fuarda öğrenciler Sınırsız Küpü Akıllı Engelli Çöp Kutusu, Dikey Tarım, Matematik Projesi, Solucan Gübresi, Yanardağ oluşumu ve Akıllı harita gibi projeler üreterek büyük beğeni topladı.

Düzenlenen Şenliklere Kaymakam Tekin Dundar, İlçe Jandarma Komutanı Serkan Koç, İlçe Emniyet Amiri Savaş Ertürk, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Aslan, , Okul Müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve öğrenci velileri katıldı.

Fuar hakkında katılımcıları bilgilendiren İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Aslan, Etkinliğin Milli Eğitim Bakanlığı ile TÜBİTAK arasında imzalanmış olan “Eğitimde İşbirliği Protokolü” kapsamında yapıldığını bilim ve kültürün geliştirilmesine yönelik olarak açılan 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarları Destekleme Programları çerçevesinde düzenlendiğini kaydetti. Kaymakam Tekin Dundar Öğrencilerin Pozitif bilim alanında gelecek vaat ettiklerini belirterek, öğrencileri düzenlemiş oldukları etkinlikten dolayı kutladı.

Çaldıran Ajans

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ