Çaldıran Ajans -
$ DOLAR → Alış: 3,96 / Satış: 3,97
€ EURO → Alış: 4,65 / Satış: 4,67

Çaldıran’da Eylem Atsak İçin Mevlit Verildi

Çaldıran’da Eylem Atsak İçin Mevlit Verildi
  • 12 Ekim 2015 - 15:21
  • 942 kez okundu

Van’ın Çaldıran İlçesinde Eylem Atsak (Delila Zerdeşt) için Yuvacık (Tekız) mahallesinde Mevlit verildi.

ÇALDIRAN-Van’ın Çaldıran İlçesinde Eylem Atsak (Delila Zerdeşt) için Yuvacık (Tekız) Mahallesi’nde Mevlit verildi.  24 Eylül’de Beytülşebap’ta yaşamını yitiren ve Feraşin Şehitliğinde toprağa verilen Eylem Atsak için mevlit verildi. Aralarında Meya-der Van Başkanı İbrahim Alkan ,HDP Van Milletvekili Zozan Yeliz Yıldırım, DBP,HDP Çaldıran, Muradiye Eş Başkanları ve yöneticiler, Çaldıran ve Muradiye Belediye Eş Başkanları ve çok sayıda yurttaş katıldı.

IMG_2210

Okunan dualardan sonra konuşan MEYA-DER Şube Başkanı İbrahim Alkan,Eylem Atsak Kürt halkının onurlu geleceği için yaşamını feda ettiğini söyledi.

Daha sonra konuşan HDP Van Milletvekili Zozan Yeliz Yıldırım ise şunları söyledi:” 7 Haziran’dan sonra başlatılan bu kirli savaşta hergün canlar toprağa veriliyor, bizim zaferimizi kabullenmeyen Erdoğan ve AKP hükumeti Kürt’ten intikam alıyor. 1 Kasım’da yapılacak seçimlerde zaferle çıkarak yapılan bütün bu katliamların hesabını soracağız.” dedi.

IMG_2212

Daha sonra aile adına konuşan Abbas Atsak ise şunları söyledi:” Bugün burada taziyesini yaptığımız Eylem ve arkadaşlarının ölümü ne ilk ölümler ne de son ölümler olacak. Yıllardır Kürt halkına karşı katliam ve ölümleri reva gören bir zihniyetle karşı karşıyayız. Bu katliam ve ölümlerle Kürtleri bitireceklerini sanıyorlar ama yanılıyorlar. Bir Eylem gider bin Eylem gelir.” dedi.

Haber:Ayhan Demir

IMG_2205

Etiketler: / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ