Çaldıran Ajans -
$ DOLAR → Alış: 3,83 / Satış: 3,85
€ EURO → Alış: 4,53 / Satış: 4,55

Çaldıran’da, Hırsızlardan Bezmiş Mağdur Takipçimizden!

Çaldıran’da, Hırsızlardan Bezmiş Mağdur Takipçimizden!
  • 12 Kasım 2016 - 20:58
  • 4.096 kez okundu

Hırsızların korkusundan ben daha evime kömür getirmiş değilim. Ancak kömürcüden günlük yakmak için birer torba eve getirmek zorunda kalıyorum.

 

Gerçekten Çaldıranda hırsızın ve dolandırıcıların dokunulmazlığı mı var?

Neden mi?

Çok basit; devletin en güvenilir bankalarında, güvenlik kameraları önünde, gerek gişelerde yapılan işlemler esnasında ve gerekse ATM’de yapılan işlemler aracılığıyla vatandaşlar dolandırılıyor ve milyonlarca paraları gasp ediliyor. Aynı şekilde gaspçılar tarafında paylaşılıyor, ne arayan oluyor ve ne de soran. Hangi resmi kapı çalındıysa, “elimizden bir şey gelmez, dolandırıcılardır, yapabileceğimiz bir şey yok” diye kalıplaşmış cevap veriliyor.

Yine muhtelif köylerde ve bir sürü vatandaşın ahırının kapısını kırarak yüzlerce büyük ve küçükbaş hayvanları arabalara bindirilerek, yine çoğu kez anayol üzerindeki güvenlik kameraları altından geçirilerek vatandaşları perişan ettiler ve hala da etmeye devam ediyorlar.

Kuyumcu, dükkan ve iş yerleri soyulmaları adet haline gelmiş Çaldıran merkezinde, özellikle son üç yıldan beridir ki Çaldıran merkezinde hırsızlar tarafından kapısını ya da kapı kilidini kırılmamış hemen hemen ev kalmadı. Kimi kış için kilolarca satın aldığı peyniri, kimi yağı, kimi tandırda pişirdiği haftalık ya da aylık ekmeği, kimi odunu, kimi kömürü çalınmayan yoktur. Şahsen benim üç defa evim soyuldu. Hırsızların korkusundan ben daha evime kömür getirmiş değilim. Ancak kömürcüden günlük yakmak için birer torba eve getirmek zorunda kalıyorum.

Tüm samimiyetimle haykırıyor ve diyorum ki: “Kime sitem edelim ve kime şikayetimizi iletelim?” Geçen sene evim soyuldu, yarım ton kömürüm çalındı, polise söyledim ama polis bir şey yapmadı.

Evi soyulmuş her vatandaşa; “polise haber verdin mi?” diye sorulunca, “polis bir şey yapamaz ki” diye cevap verir.

Kuyumcu soyuluyor soyguncu bulunmaz, dükkan soyuluyor soyguncu bulunmaz, evler soyuluyor soyguncu bulunmaz. Peki, bu milletin halı ne olacak? Bu millet kime sığınacak? Bu hırsızlar neden bulunmuyor? Neden adalete teslim edilmiyor? Neden bu olan biten tüm olaylardan göz yumuluyor? Gerçekten bunları bulmak ve adalete teslim etmek bu kadar zor mu?

Ben mağdur edilmiş bir vatandaş olarak, tüm mağdur edilmiş insanlar adına, sayın kaymakam beye, savcı beye ve emniyet amirine sesleniyor ve diyorum ki; lütfen bu gidişata dur deyin! Tedirginiz, endişeliyiz, korkuyoruz, evimizde rahat uyuyamıyoruz. Böyle devam ederse, inanın bu azılı hırsızlar milletim yatak odalarına kadar girecekler. Eğer el atmazsanız ve bu gidişata dur demezseniz, gerçekten Çaldıran’da hırsızın ve dolandırıcılarının dokunulmazlıkları var olduğuna şüphemiz kalmayacaktır…

Mağdur Çaldıranlı Takipçimizden

Etiketler: / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. conisins dedi ki:

    milleti haraca bağlamışlar millette açlıktan hırsızlığa çıkmış napsın garibanlar az emin kanlarını gardaşlar ayda bir yardım parasıyla memleket soyuldu

  2. Şeramet dedi ki:

    Adamın 1 at arabasından başka birseyi olmayan, Birgün gurbete çıkmamış mutahitlik yapmamış bugün 6 trilyonluk servet etmiş bu hırsızlık değilde nedir? Hırsız yanı başınız da

YORUM YAZ