Çaldıran Ajans -
$ DOLAR → Alış: 3,66 / Satış: 3,67
€ EURO → Alış: 4,32 / Satış: 4,34

Çaldıran’ın Gözdesi ‘Doğu Anadolu Tarım-2017 Fuarı’nın İlgi Odağı Oldu

Çaldıran’ın Gözdesi ‘Doğu Anadolu Tarım-2017 Fuarı’nın İlgi Odağı Oldu
  • 10 Nisan 2017 - 00:30
  • 2.946 kez okundu

Çaldıran İlçesinde Jeotermal enerji ile ısıtılan seralarda üretilen doğal domatesler Van’da ‘Doğu Anadolu Tarım-2017 Fuarı’nın gözdesi oldu.

VAN – Van’ın Çaldıran İlçesinde 2016 yılında serada üretimine başlanan domatesler AGROVAN markasıyla yerel ve ulusal pazarda büyük beğeni kazandı. Van’da açılan farda “Dört mevsim doğal lezzet” sloganı ile ilgi odağı olmaya devam ediyor. Ajans Asya Fuarcılık Organizasyon Ltd. Şti. tarafından 06 – 09 Nisan tarihleri arasında Van Organize Sanayi Bölgesinde düzenlenen fuarda yerini alan sera domatesleri fuara gelen vatandaşların beğenisini kazandı. Fuarın açıldığı ve onlarca firmanın da yer aldığı organizasyonda ilk günden beri ilgi odağı olan domatesler son günde de ziyaretçi akınına uğradı.

Çaldıran Jeotermal A.Ş. yönetim kurulu başkanı Şefik Ensari, ‘standımız fuar başladığı günden beri vatandaşların ilgi odağı olduk’ diyerek konuşmasına şöyle devam etti: “Çaldıran gibi -45 derece sıcaklığın yaşandığı bir ilçede yapılamaz denileni nasıl yapıldığını gösterme fırsatımız oldu. Standımızı ziyaret eden vatandaşlar Çaldıran gibi soğuk bir ilçede lezzetli domatesleri nasıl ürettiğimizi anlattığımızda ilk başta inanmakta zorluk çektiler. Serada getirdiğimiz domatesleri nasıl yetiştirildiğini gösteren mini sera ile durumu anlatınca hayran kaldılar. Hatta öyle ki serada domatesleri nasıl yetiştirdiğimizi mini sera ile anlattıktan sonra vatandaşlardan biri ‘bunu yaptığınızı gördük bundan sonra bana uzay üssü yapacağız derseniz size inanırım’ cevabı oldu. Fuar boyunca bizim için en önemli tanıtım ilçemizin sera aracılığıyla Van halkının gündemine oturmasıdır.İlçemizin tanıtımı ve istihdamı bizim için her şeyden daha önemlidir. İnşaallah, bundan sonra faaliyete geçireceğimiz kaplıca tesisi ile yatırımlarımız ile ilçemizi ülke genelinde de daha iyi tanıtma fırsatımız olur. ” dedi.

Çaldıran Ajans

 

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ