Çaldıran Ajans -
$ DOLAR → Alış: 3,88 / Satış: 3,89
€ EURO → Alış: 4,57 / Satış: 4,59

Çaldıranlı Bişar Ergül’den “Benim Dünyam” Adlı Kitap

Çaldıranlı Bişar Ergül’den “Benim Dünyam” Adlı Kitap
  • 10 Kasım 2017 - 20:51
  • 1.273 kez okundu
Van’ın Çaldıran İlçesinden İstanbul’a yerleşen Bişar Ergül’den “Benim Dünyam” adlı kitap kitapçılarda satışa çıktı. 
İSTANBUL – Çaldıran İlçesine bağlı Yaykılıç( Golesor) Mahallesinde doğan Bişar Ergül tarafından “Benim Dünyam” adlı kitap uzun bir çalışmadan sonra raflardan yerini aldı. Kitabın konusu: İlk bölüm bölgenin çocuklarını ve insanlarını yaşam tarzlarını anlatır, 2. bölüm Zaloğlu Rüstem’in Kürt olduğuna dair bulgulara yer veriyor. mitolojide 3, bölümde keçeye işlenen Şahmeran’ın mitolojisi vardır, 4. bölümde köydeki gençliğin bölgedeki insanların newroz kutlamasına vermiş olduğu değer ve devrimci Kawa’nın mitolojisi anlatır, 5. bölüm Çaldıran, Muradiye Bendimahi Çayı ve Çaldıran’ın bir Çaldıranlı kadının aklı ile Şah İsmail’den kurtarıldığını anlatır, 6 bölümde Ermeni ve Ezidi topluluğun Van’daki geçmişi anlatıyor. 
“Benim Dünyam” adlı kitabın sahibi Bişar Ergül kitap hakkında şunları söyledi:
“Kaleme aldığım ilk eserim “Benim Dünyam” sizin dünyanızı anlatacak. Bu kitabı yazmamın asıl amacı bölgemizin zeki ve başarılı çocuklarına kitap okumayı sevdirmek onlarda heyecan yaratmak. Kitabın içindeki karakterler tamamen hayal ürünü olup bölge, tarih ve mitolojiyi yaşlılarımızdan duyduğumuz hikayelerden esinlenerek bilgi ve bulgular neticesinde sizlere aktarılmıştır.
Van halkının modern ve misafirperver olması tarihi ve turistik yerlerini, yemek kültürünü zengin kahvaltısını dünyada tanıtır ve azınlıkların kardeşçe geçmişte ve gelecekte bir arada olmanın kanıtıdır “Benim Dünyam” adlı kitabım. “
Bişar Ergül,”Benim Dünyam” adlı kitabı D&R, Kitap Yurdu, Artikel Yayıncılık ile TÜYAP 12. Salonda ulaşabileceklerini belirtti. Kitap, Van’a iki hafta içinde ulaştıracaklarını da belirtti.
Çaldıran Ajans- İdris Yılmaz

Etiketler: / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ