Çaldıran Ajans -
$ DOLAR → Alış: 3,84 / Satış: 3,85
€ EURO → Alış: 4,51 / Satış: 4,52

Cizre’ye Dönen Öğretmenler’den Öğrencilere Şiddet ve Hakaret

Cizre’ye Dönen Öğretmenler’den Öğrencilere Şiddet ve Hakaret
  • 28 Mayıs 2016 - 13:28
  • 997 kez okundu

Cizre’de geri dönen öğretmenlerin öğrencilere sözlü ve fiziki şiddeti aramayacak türden uygulamalarda bulunulduğu iddia edildi.

Cizre’de sokağa çıkma yasağı ilan edilmeden Milli Eğitim Müdürlüğ’nden aldıkları SMS sonrası öğrencilerini ve kenti terk eden öğretmenler, geri döndüler. Fakat geri dönen öğretmenlerin öğrencilere sözlü ve fiziki şiddeti aramayacak türden uygulamalarda bulunulduğu iddia edildi. Öğrenciler, öğretmenlerin kendilerine asker selamı öğretip, katliamlar yapan polisleri övdüklerini öne sürüyor.

Basit sebeplerle şiddet uyguluyorlar

Okulda yaşanan şiddete maruz kalan öğrencilerden ismini vermek istemeyen 12 yaşındaki öğrenci, öğretmenlerinin ceviz kabuğunu doldurmayacak sebeplerle sürekli kendilerine hakaret edip, dövdüklerini iddia ediyor.

Hakaret edip fiziki şiddet uyguluyorlar

Taktıkları yeşil, kırmızı, sarı tokalara bile karşı çıktıklarını söyleyen öğrenci, “Dersle ilgili anlamadığımız şeyleri arkadaşımıza bazen soruyoruz, öğretmene soramıyoruz. Arkadaşımıza sorduğumuzda da öğretmen ‘niye konuşuyorsunuz deyip gelip bizi dövüyor’. İngilizce öğretmenimiz sürekli bize hakaret ediyor. ‘Geri zekalılar, aptallar, sizin yüzünüzden biz eziyet çekiyoruz’ diyorlar. Yeşil, kırmızı, sarı tokalarımızı artık takamıyoruz, korkuyoruz, eskiden takabiliyorduk, ama artık takamıyoruz” şeklinde konuştu.

En çok erkek öğrencileri dövüyorlar

Öğrenci, “Öğretmenlerimiz bize on soru soruyor, hepsini doğru cevaplayıp bir tanesini yanlış söylediğimizde direk geri zekâlılar diyorlar. Kalbimizi kıracak laflar söylüyorlar. En çok ta erkek arkadaşlarımızı dövüyorlar. Dövdükleri için de arkadaşlarımız okula gelmek istemiyor. Verilen dersleri yapmıyorlar” diye yaşadıklarını anlattı.

Kaynak: ÖzgürGünTv

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ