Çaldıran Ajans -
$ DOLAR → Alış: 3,66 / Satış: 3,67
€ EURO → Alış: 4,32 / Satış: 4,34

Cumhurbaşkanı Erdoğan:”Sanatçı Devlet Memuru Olmalı”

Cumhurbaşkanı Erdoğan:”Sanatçı Devlet Memuru Olmalı”
  • 13 Haziran 2017 - 02:47
  • 444 kez okundu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AKM’nin yıkılarak yeni bir kültür merkezi yapılacağını açıkladı. Erdoğan, devletin kültür alanında yönetici değil destekleyici olması gerektiğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Tarabya Köşkü’nde sporcu ve sanatçıların yer aldığı iftar yemeğine katıldı.

Taksim’de bulunan Atatürk Kültür Merkezi’nin (AKM) yerine yeni bir kültür merkezi yapılacağını kaydeden Erdoğan, şunları söyledi:

“Taksim’deki, o sağlıksız ve çirkin yapıyı kaldırmak istediğimiz için yerden yere vurdular. Ne sanat düşmanlığımız kaldı ne de sanata saygısızlığımız. Halbuki amacımız kültür dünyamıza yaraşır bir eser kazandırmaktı. Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi bunun en güzel örneğiydi. Taksim’deki AKM projesi bitti, yıkıp yeniden güzel bir eseri İstanbul’a kazandıracağız.”

Türkiye’nin gücü karşılaştırıldığında kültür, sanat ve spor alanında istenilen seviyede olunmadığı belirten Erdoğan, “‘Siz icra makamısınız, şikayet değil icraat yapmanız lazım’ denilebilir. Devlet kültür alanında yönetici değil destekleyici olmalıdır. Prensip olarak sanatçıların devlet memuru olmasını doğru bulmuyorum” dedi. (DUVAR )

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ